| sbt a întrebat:

Daca sa zicem azi in prima zi de menstruatie incep sa iau pilule anticonceptionale dupa cat timp are efect?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa intrebi medicul care ti le-a prescris. Sunt pastile care isi fac efectul dupa prima pilula, altele dupa 5, altele dupa 7 zile.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă să zicem că le-a prescris medicul care este obligat să-ți spună cum să le administrezi.
Tu ai contacte și în timpul menstrei? Se vede ce te respecți, fără nicio supărare!
Pilulele oferă protecție de la prima administrare.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună din nou.
Sincer o astfel de întrebare nu vine decât în urma unui interes, cunoaștere a unui viitor eveniment, etc., dragă!
O seară plăcută.
Pa, pa.

| deviant18 a răspuns:

Din cate stiu eu cand esti la menstruatie, se face pauza de anticonceptionale. deci nu cred ca are efect acum, ci dupa ce iti trece menstra

| sbt explică:

@legiuitoarea Nu am contacte in timpul mestruatiei draga era o intrebare din curiozitatewinking

| sbt explică:

Am auzit d la o prt ca daca nu ai mai luat pilule trebuie sa incepi in prima zi de menstruatie si are efect de la prima administratie dar nu prea imi venea sa cred sh d asta am pus intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce faci sex in gura!

| BrunetaTpu a răspuns:

Nu isi face efectul...trebuie sa te consultzi cu medicul sau cu un farmacist si sa le iei inainte sa iti vina menstruatia si dupa ce ti s-a terminat menstruatia