| Isulik336k a întrebat:

Daca scenariul ruperii prezervativului are loc. in timpului actului sexual ce se mai poate „face?

3 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Dupa un astfel de accident, in loc sa va tineti in brate si sa fumati tigara de dupa, depinde de viciul fiecaruia, intre voi se instaleaza tensiunea si, mai ales daca sunteti la inceputul vietii sexuale, nu stiti incotro s-o apucati si ce sa faceti. NU E CAZUL SA SUNATI LA SALVARE, NICI LA POMPIERI. Ma tem ca nu au cu ce sa va ajute. nu prea aveti de ales. Trebuie sa apelati la contraceptia de urgenta, respectiv faimoasa pilula de a doua zi. Aceasta poate fi administrata in primele 72 de ore de la contactul neprotejat, insa cel mai bine ar fi sa o luati in primele 12 ore, pentru ca eficienta ei sa fie maxima. Cu cat mai repede cu atat mai bine, cu cat asteptati mai mult, cu atat efectul este mai putin garantat. Pilula este disponibila in farmacii si nu este nevoie de reteta, cel putin in Romania.

| ionutzul31 a răspuns:

Lucru manual

| drhotzu a răspuns:

Pai:
in primul rand se poate vulcaniza prezervativul big grin
daca nu a ejaculat se schimba prezervativul (de preferat cu unul care costa mai mult de 2 bani)
daca a ejaculat pastila de a 2-a zi si rugaciuni...
NU VA MAI ZGARCITI LA PREZERVATIVE! luati frate durex ca nu am auzit pe nimeni sa faca pana cu durex!