| Mkeynes a întrebat:

Daca simti ca persoanei de langa tine nu-i pasa de tine,simti ca nu te apreciaza, ca nu iti arata iubire, ai putea sta intr-o relatie cu ea? Asta facandu-te sa te intrebi mereu pe tine insuti" oare tine la mine, ma iubeste"? ( chestia asta facandu-te nefericit. (

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Am avut parte de o asemenea tentativă de relație. Asta este și motivul pentru care nu o numesc relație. Dacă o parte nu este implicata, in viziunea mea, nu este o relatie sănătoasă, ci o tentativă de ceva.
În viziunea mea, rolul unei relații este să te facă să te simți mai bine, mai implinit. Exceptie făcând micile neințelegeri, care sunt firești.
In schimb, dacă relatia ta se consumă la fel cum ne-ai prezentat in intrebare, fara să simti o anumita placere asupra faptului că ai alături pe cineva, ba dimpotrivă, te face să te simti inferior, in acel caz te afli într-o relatie toxică.
O relatie care nu te conduce nicăieri si care are ca scop să te distrugă pe plan emoțional.
Nu zic că este usor să renunți, dar nici imposibil.
La fel cum nu va fi usor să iti recâstigi increderea de sine.

| Mkeynes explică (pentru Ofiintă):

Te intreb
De exemplu eu cand sunt intr o relatie simt nevoia din cand in cand sa imi imbratisez partenera fara motiv sau sa o ating sau un pupic doua acolo
Dar na poate exagerez eu... ea nici asa nu simte nevoia de mimic din cele mentionate sau cand ma ia in brate zici ca ma i asa de forma.

| Ofiintă a răspuns (pentru Mkeynes):

Într-o relație mai trebuie să și comunici pentru a combate răceala dintre voi doi.
Dacă nu reusești, in continuare simti un gol, cel mai probabil partenera nu este potrivită.

| Ofiintă a răspuns (pentru Mkeynes):

Rezolvările problemelor nu sunt intr-atât de complexe precum am considera.
Noi suntem cei care le complicăm, implicit ne complicăm și viața.

| Mkeynes explică (pentru Ofiintă):

Adevarat

| Mkeynes explică (pentru Ofiintă):

Te intreb
De exemplu eu cand sunt intr o relatie simt nevoia din cand in cand sa imi imbratisez partenera fara motiv sau sa o ating sau un pupic doua acolo
Dar na poate exagerez eu... ea nici asa nu simte nevoia de mimic din cele mentionate sau cand ma ia in brate zici ca ma i asa de form

26 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la risc cand stai cu cineva, mai ales in Anglia unde se imbata astea si fac copii la 15-16 ani. Aici ai sansa sa devi sofer self employed sa duci curvé la clienti tura de noapte poti castiga 2000 lire sau 2500 daca merge treaba bine.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca sexul este de calitate inchizi ochii

| Ofiintă a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu se referea la o relație deschisă cu beneficii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, aș putea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai de putut poti, intrebarea este daca si vrei sa iti iroesti viata cu asa ceva.

Nu ar trebui sa te intrebi daca te iubeste, ar trebui sa stii asta 100%.

| Mkeynes explică (pentru DoarBogdan):

Nu arata....probabil ca nu simte

| DoarBogdan a răspuns (pentru Mkeynes):

Atunci asta este. Gasete fericirea in alta parte ^_^

| SilentRain a răspuns:

Nu,în ritmul ăsta ma otravesc singură cu o iluzie, nu o relație
Dacă un om nu tine la tine, nu are rost sa continuități așa
Mai bine pui punct si cauti pe altcineva, chiar dacă o sa doară la inceput

| Sofer a răspuns:

De lucrul asta m-am lovit eu însă nu am mai rezistat sa stau cu ea.

| Mkeynes explică (pentru Sofer):

Aiurea si ea ce a zis dupa

| Emma30555 a răspuns:

De ce as sta cu cineva care nu ma iubește? Mi as cauta altul pur și simplu. Dacă as alege sa fiu cu cineva care nu ma iubește cu adevărat dar ma place nu as suferi din cauza asta și as lua ce e bun de la aceasta relație adică ieșiri în oraș, distracție, prietenie, discuții plăcute, as putea sa țin la cineva fără sa ma gândesc la planuri de viitor, adică nu mi ar pasa decât de ceea ce simt în prezent și dacă as fi fericita asa ar fi ok dar dacă chestia asta m ar face sa sufăr nu as sta

| Mkeynes explică (pentru Emma30555):

Xplică (pentru Ofiintă):
Te intreb
De exemplu eu cand sunt intr o relatie simt nevoia din cand in cand sa imi imbratisez partenera fara motiv sau sa o ating sau un pupic doua acolo
Dar na poate exagerez eu... ea nici asa nu simte nevoia de mimic din cele mentionate sau cand ma ia in brate zici ca ma i asa de forma.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mkeynes):

Poate asa e ea mai rece, sau poate sunteți stresați

| Mkeynes explică (pentru Emma30555):

Aiurea sad

| Emma30555 a răspuns (pentru Mkeynes):

Dar în rest cum se comporta? Se implica, ii pasa de tine, te cauta des, vrea sa petreceți timpul împreună, contează mai multe aspecte ca să ți dai seama dacă ține sau nu la tine.

| Mkeynes explică (pentru Emma30555):

Vrea sa isi petreca timpul cu mine
Dar aproape de fiecare data cand ma suna sa ne vedem, trebuie sa o ajut cu ceva
Rare sunt momentele cand zice " hai sa ne vedem sa stam si noi relaxati linistiti sa mai stam si noi am2.

| Mkeynes explică (pentru Emma30555):

Umblam de 6-7 luni in continuu
De vre- o doua luni "suntem impreuna" si tocmai azi mi-a spus
Ca dc sa ma ia imbrate sa ma pupe
Daca nu simte
Ca nu simte nimic pentru mine " ca suntem la inceput ::.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mkeynes):

Nu o mai baga nici tu atât de mult în seama, așteaptă sa facă și ea gesturi, sa vina de la ea, dacă tu ii ceri nu are valoare înțelegi? Dragostea nu se cere, pe de alta parte poate asa e firea ei, dar dacă nu simte prea multe pentru tine, ce rost are sa suferi?

| Mkeynes explică (pentru Emma30555):

Adevarat multumesc :*

| Cristian84 a răspuns:

Clar nu