| geani2001 a întrebat:

Daca stiu ca o fata ma place cum pot spune ca sentimentul e reciproc?

3 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa-ti fie teama de un refuz.
Nu cred ca a fost o persoana in lumea asta care sa nu fi primit un ''Nu''.
Nu se sfarseste lumea daca o fata iti supune'' nu ''. inseamna ca nu a fost sa fie.
Daca esti timid si nu ai tupeul de-ai spune fata in fata. spune-i pe mess, dar daca nu. invit-o la plimbare.
Cum sa-i spui? Nu incepe sa iei citate din carti. spune-i exact ce simti din inima. Fii sigur pe tine. Uita-te in ochii ei si spune-i ce simti.
Nu lasa timiditatea sa te invinga.

Invinge timiditate si fi TARE!

| AndreyBorona a răspuns:

Dai frate funda lui AnDyRo, m-a ajutat si pe mine

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Ignor-o o vreme, si observa atent semnele. Fii indiferent. Daca e ingrijorata si-ti cauta cumva atentia, te place. Daca te ignora si ea, intentionat, te place. Daca nici nu observa diferenta, cauta pe alta.