| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt gravida, dupa cat timp se cunoaste si in cat timp pot sa fac chiuretaj?

Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

Daca esti gravida se cunoaste dupa 2 saptamani deoarece apar unele semne, greata, voma pofte in unele cazuri, nu trebuie neaparat sa ti se vada burta pentru. ca cei care te cunosc bine vor sti ca e ceva in neregula cu tine. Chiuretaj din cate stiu pana la 3 luni jumatate dar ai grija s-ar putea sa regreti in primul rand e un pacat f. mare si in al doilea rand s-ar putea sa nu mai ai sansa sa mai fi gravida. Gandeste-te de 10 ori inainte

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca sunteti gravida se cunoaste dupa 16 saptamani, dar asta defera de la persoana la persoana, iar chiuretajul trebuie sa fie facut pana sarcina are minim 5 saptamani pentru a nu avea complicatii ulterioare darorate unei sarcini prea mici si se poate face prin aspiratie-metoda mult mai putin dureroasa(se face anestezie intravenoasa), dar sarcina nu trebuie sa depaseasca 14 saptamani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pot sa fac sex daca sunt gravida?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 3 luni de sarcina, se mai poate face chiuretaj?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce sa faci chirotaj? eu ma chinui de ceva vreme sa pot tine o sarcina si am numai probleme! D-zeu da cui nu trebuie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vai... eu nu as face chiruraj, eu am 22 de ani si sunt insarcinata in 6 luni ...si mor de dragul lui cand imi da cu piciorusele, mai avem un pikutz si o sa ne vedem la vara :X:X:X