| allax222 a întrebat:

Dacă sunt virgin și prima data o fac cu un prezervativ voi mai fi virgin?(adică se rupe ața cu prezervativul?)

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Mai copii neinformati. Acea "ata" numita fren are un rol destul de bine intemeiat deoarece prin el trece un vas de sange care iriga o buna parte a glandului.In mod normal in cazul in care este mai scurt din nastere ar trebui alungit printr-o interventie chirurgicala in vederea mentinerii irigarii cu sange a unei zone importante a glandului. La marea majoritate a barbatilor activi sexual (peste 80%), frenul ramane intact pe tot parcursul vietii si sunt ingropati cu frenul intreg, poate putin alungit dar intact. In cazul baietilor notiunea de virgin se refera la faptul ca penisul nu a fost introdus intr-un vagin si nimic mai mult. Acceseaza link-ul pentru a a fi in clar si a vedea cum arata un penis normal cu frenul intact.https://en.wikipedia.org/wiki/File:Image_of_frenulum.jpg

| mihai69 a răspuns:

1. NU vei mai fi virgin indiferent dacă o faci cu sau fără prezervativ.
2. Virginitatea la băieți NU stă în existența frenului (acea „ață") - eu încă îl am, deși am cam tras ceva material pe obiectul muncii. Unii (mulți!) bărbați chiar mor cu „ața" aia neruptă!

| Emilian65 a răspuns:

Dupa un act sexual, atat baiatul cat si fata, se dezvirgineaza. "Ata" se poate rupe sau nu la primul contact sexual indiferent ca faci sex protejat sau neprotejat.

| ywar a răspuns:

Frate ia cutterul si tac la ata si s-a rupt. De ce ai vrea sa se rupa ata? Esti mai barbat, nu-i asa?

| Sellak a răspuns:

"ata" nu e obligatoriu sa se rupa la primult contact sexual, de fapt nu e obligatoriu sa se rupa deloc.

| abNb a răspuns:

Nu, dupa primul contact sexual, chiar daca e el oral, iti pierzi virginitatea. Da, e foarte probabil sa se rupa si "ata".