| KindKid17 a întrebat:

Daca te-a placut o fata in trecut, acum are prieten, dar inca se mai uita in ochii tai de multe ori fara motiv, si altele, ce inseamna? Te mai place?

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fetele mereu se uita in ochii tai pentru ele asta e un semn normal de comunicare

| KindKid17 explică (pentru RAY):

Bine stiu asta, dar daca nu vorbesti cu ea? Eu nu am facut nimic comun cu ea in ultima vreme...dar se uita

| RAY a răspuns (pentru KindKid17):

Fetele se uita din multe motive la cineva sa stii, nu te imagina in chilotei ei man

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru KindKid17):

De ce nu o intrebi pe ea? ce e asa greu? ea stie de ce.

| KindKid17 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Crede-ma e complicat... nu pot face asta

| KindKid17 explică (pentru RAY):

Nu ma gandesc la astawinking Imi place de ea, de asta am pus intrebarea... sa vad daca mai exista sansa happy

| RAY a răspuns (pentru KindKid17):

E nu pe naiba fi ma sincer cu mine, normal ca vrea doar nu esti gay

| KindKid17 explică (pentru RAY):

Eu o plac... e simplu, are prieten, dar mai da semne din astea ca nu m-a uitat de tot, de asta intreb, sunt nedumerit

| RAY a răspuns (pentru KindKid17):

Tu ai sta cu una care se uita dupa alti cand e intro relatie? curva ramane curva si 5 vieti sa stii asta

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De placut te place.

| Emilian65 a răspuns:

Da, te place si vrea o noua relatie cu tine pentru ca nu-i place de celalalt baiat.

| LoveSleep a răspuns:

Depinde cum și când se uită la tine. Dacă o face normal, în timp ce vorbiți, nu e nimic special.
Dacă îți 'aruncă' câte o privire din când în când, te place.
Dacă se uită intens la tine, te place din nou.
Dacă ea are o relație și voi ați avut ceva tangențe în trecut, încearcă să se bage în seamă, încearcă să te facă s-o observi.
Oricum ai lua-o, te place, sau e atrasă de tine. Nu contează dacă vrea să te facă gelos. Dacă nu i-ar păsa de tine n-ar da 2 bani pe părerea, privirea și gelozia ta.

În cazul în care o placi, ai 3 variante:
1. O ignori. Îi eviți privirea, nu-i zâmbești, nu te uiți, nu-ți pasă.
2. Îi zâmbești, te mai bagi câteodată în seamă, o mai întrebi ceva. Calm și relaxat, conștient că ea are o relație.
3. "Știi că eu urmez după tipul ăla, nu? În locul tău aș termina-o cu el, îmi pierd repede interesul"
Poți s-o faci așa, poți s-o faci în alt fel, ideea e să vorbești cu ea în felul ăsta.
N-o să obții rezultate în momentul ăla, dar nu ăsta e scopul. Tu doar vrei să-i dai "mindfuck". În cazul ăsta, sigur te faci remarcat. Și odată ce ai făcut asta, trebuie doar să aștepți să-și dea singură cu stângu'n dreptu'. Indiferent dacă te compară pe tine cu actualul ei prieten și la sfârșit realizează că el e mai bun, tot ai câștigat. Simplu fapt că a ajuns să se gândească la asta, te face clar mai bun ca el.

După ce îi spui ceva aparent stupid ca asta, te retragi frumos. N-o lua în seamă nici dacă te întreabă ceva, spune-i că te grăbești. Scopul tău e s-o lași să se gândească la ce i-ai zis.

| KindKid17 explică (pentru LoveSleep):

Raspunsul e foarte bun, dar sincer... eu doar am ignorat-o si se tot uita... se mai baga in seama. ok, dar daca este deja intr-o relatie cu altul de ceva timp? Poate sa ma placa pe mine? Nu se leaga chestiile, desi pare ca ma place.

| LoveSleep a răspuns (pentru KindKid17):

Nu stiu cum sa-ti explic. Nici nu stiu sigur dacă eu înțeleg pe deplin. Tot ce trebuie să știi e că dacă ea nu ar fi deloc interesată de tine, te-ar evita total. Prin ceea ce face, vrea atenția ta. E un fel de 'vezi ce-ai pierdut?'. Poti s-o ignori sau să faci ce am zis acolo, e decizia ta. Am patit si eu asta acum câtiva ani. De-aia sunt sigur de ceea ce zic. Si e putin mai complicat, e prea mult de scris în câteva fraze. Nu e doar 'te place' și 'nu te place', mai sunt o gramada de lucruri acolo.

| KindKid17 explică (pentru LoveSleep):

Te rog, le poti scrie? Uita-te la celelalte intrebari ale mele, si iti vei face o parere sigur, daca ma place sau nu! Te rog scrie ce lucruri mai sunt! Caut pe cineva de mult timp sa-mi explice ce se intampla intre mine si ea! sad

| LoveSleep a răspuns (pentru KindKid17):

Îți răspund pe privat, o să fie lung, cred.

| OldSoul a răspuns:

Vrea sa-ti arate ca ii e mai bine fara tine, vrea sa te faca gelos.

| KindKid17 explică (pentru OldSoul):

Man, aici m-am gandit si eu... deci iti dau cea mai mare dreptate...acum ce sa fac ca sa vada ca mi-e bine si fara ea? Sa vada ca nu-mi pasa

| OldSoul a răspuns (pentru KindKid17):

Nu-i acorda atentie, evit-o, eventual vorbeste cu alte fete cand te vede.

| Otto2014 a răspuns:

Vrea sa te intimideze, dar n-are nimic cu tine, stai calm.Si eu ma uit in ochii persoanelor cu care vorbesc.
De parca n-are voie...
N-are nici o treaba cu tine, intelege si las-o

| KindKid17 explică (pentru Otto2014):

Am s-o las. sper sa o pot uita

| Otto2014 a răspuns (pentru KindKid17):

O s-o uiti, stai calm.
Ocupa-ti timpul cu altceva.

| KindKid17 explică (pentru Otto2014):

Crede-ma man, incerc de cateva luni sa o uit, pentru ca are pe altcineva, dar se uita la mine, una alta, si e greu. Adica... cand se uita la mine in ochi, imi da sperante intr-un fel ca am sanse, dar de fapt vrea sa ma faca gelos

| Otto2014 a răspuns (pentru KindKid17):

Exact asta face, de asta ma bucur eu ca nu sunt o persoana sentimentala.

| KindKid17 explică (pentru Otto2014):

Te compatinesc manwinking Si eu care am cautat pe google de atatea ori ce inseama daca o fata se uita la tine de multe ori... toate raspunsurile erau ca ''ma place'' si mi-am facut de-a sperante... mi-e ciuda ca am pierdut atata timp dupa ea, ma placuse intr-un timp (acum 1 an) dar a trecut,sad