| anonim_4396 a întrebat:

Daca un elev face sex cu un profesor si amandoi au peste 18 ani si sunt amandoi de acord, ei pot sa faca puscarie?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Profesorul poate sa fie dat afara din invatamant, fiindca este interzis asemenea realtii intre profesor si elev.
Asta este stipulat in contractul lui de munca!
Doar daca elevul este minor, profesorul poate face puscarie.

| Sofer a răspuns:

Ideal e sa nu afle nimeni ce s-a petrecut între ei. Totul sa fie discret.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Elevul in nici un caz. Profesorului poate sa i se impute ca a abuzat de functie, dar... nu cred ca se ajunge la puscarie.

| Crackman a răspuns:

Profesorul își poate pierde job-ul

| tzionut a răspuns:

Profesorul poate sa ramana fara catedra (concepte morale), puscarie nu cred daca exista conses din partea ambilor parteneri.

| Ionut123987 a răspuns:

Dacă se afla, doar profesorul, în cel mai rău caz tu poți sa fi exmatriculat. Profesorii nu au voie sa aibă relații cu elevii. Dar... Povestește-mi. Cum a fost? :-) ești băiat și el e bărbat? Îmi plac foarte mult poveștile astea.

| anonim_4396 explică (pentru Ionut123987):

Nu am facut-o eu.Am vazut o stire la televizor.

| Ionut123987 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa... Totuși. Fain de el