| DrDeath a întrebat:

Daca va amintiti de fata de care v-am spus. Ea doreste sa ramanem doar prieteni deoarece ea ma considera ca pe un frate. Aveti vreo solutie cum sa ma simt mai bine? Acum scriu de pe telefonul mobil si stau in coltul camerei plangand si gandinduma la ea. Ce solutie aveti ca sa scap din zona prieteniei? Si ea ma iubeste dar vrea sa ramanem tot asa deoarece ne intalegem foarte bine.Acestea sunt cele 2 probleme.

4 răspunsuri:
| dafy a răspuns:

Nu mai plange fi tare...sa stii ca mereu lucrurile se intampla asa cu un scop.nu este nimic intamplator. bucura.te de faptul ca ai o prietena advarat si fi alaturi de ea, arata.i ca totusi o iubesti si poate isi va schimba decizia daca nu...sigur exisa acolo undeva fata care te aasteapta
multa bafta
pupici

| Roxana121 a răspuns:

Eu nu inteleg cum sa te iUbesc si sati zica sa ramineti prietenii? asta chera nu inteleg? poate tu crezi ca te iubeste dar in realitate nu-i asa. Solutia ca so uiti ar fi da no vezi o perioada de timp, sa nu vb cu ea, in general sa rupi orice legatura cu ea, pentru ca cu cit mai aproape de ea vei fii cu atit mai tare vei suferi.

| DrDeath explică (pentru Roxana121):

Mia zis ca ma iubeste dar daca trecem mai departe si o sa ne certam intr-un final o sa stricam tot si ea nu isi doreste asta.Im momentul acesta putem vb orice, ne jucam in zapada, vb la telefon cu orele...ETC.

| gabypwp a răspuns:

Buna,incearca sa te distantezi un pic de ea,nu sa nu mai vorbesti cu ea doar sa nu pari disperat sau ceva de genul asta,arata-i ca nu poti sta langa ea pur si simplu,doar ca un prieten pentru ca iti faci tie rau dar poate si ei,daca va intelegeti foarte bine va observa ca ceva se schimba si ii poti spune ca iti este foarte greu,ca simti nevoia sa fie langa tine mult mai mult,nu doar ca un amic,spune-i ca asta te doare, poate te va intelege dar daca nu poate ar fi mai bine sa luati o mica pauza, sa nu mai vorbiti sa vezi ei ii este bine? si mie mi s-a intamplat si iti spun nu vei putea ramane prieten cu cineva pe care il placi/iubesti...suferi foarte mult, vorbiti si daca nu merge cel mai bine ar fi sa stai linistit o vreme si sa te gandesti la altceva.