| BoBByBlack1 a întrebat:

Daca vreo 7 ani m-am masturbat des, zilnic in ultimi 2 ani de vreo 5, 6, 7 ori pe zi, chiar mai mult iar de vreo saptamana mi-au disparut erectiile de dimineata se ..scoala. greu adica cand ma gandeam la sex la ceva era sus acum foarte greu dar se ..scoala.. M-am oprit din masturbare cam greu dar m-am oprit, erectiile imi vor reaparea (poate am equizat prea rau sursa) sau e ceva grav!
Multumesc
Funda + Vot!

Răspuns Câştigător
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Daca te masturbezi de atatea ori, exista si efecte secundare. Daca o faci de atat de multe ori, e normal. happy Mai lasa masturbarea o vreme. Bafta!

9 răspunsuri:
| Seba2013 a răspuns:

Pentru doctorsandus:
Raspunde la subiect, lasa propaganda.

Baiatul nu intreaba daca laba este sanatoasa sau nu.
El sufera din cauza labii, si intreaba, daca isi mai revine la normal.
Intelegi robotele?

http://yourbrainonporn.com/......tion-young

Asta este raspuns la subiect, nu al tau, tu te-ai ratacit, cu propaganda pseudostiintifica.

| RoCkKiD a răspuns (pentru Seba2013):

Studiul tău e făcut pe 4 subiecți ceea ce îl face aproape invalid. E bun doar ca studiu de caz și ca să enunți niște ipoteze pentru un studiu ulterior.

Ca să folosim termenii tăi „roboțele" e bine că folosești referințe din jurnale de specialitate dar trebuie să te documentezi puțin care e treaba cu metoda științifică.

Mai mult decât atât, studiul ăla e în engleză și e posibil ca roboțelul nostru să nu cunoască limba.

Și ultima chestie, dar nu cea din urmă, nici măcar nu îi răspunde la întrebare pentru că articolul se referă la cu totul altceva.

Iar ca răspuns pentru roboțelul nostru, ești în regulă, o să revii la normal dacă o lași mai moale.

| Seba2013 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Sudiu tau e facut pe 4 subieti, ceea ce il face invalid.
Cine il face invalid...tu?
Este un studiu cu peer review, deci aprobat stiintific, asa ca lasa tu prostiile.

E bun doar ca studiu de caz și ca să enunți niște ipoteze pentru un studiu ulterior.
Aici m-ai lasat masca, ce naiba vorbesti acolo, in studiu, se arata clar intamplarea, metoda stiintifica si rezultatul.

Iara o dai in referinte?
Nu iti mai repet ce am scris mai sus!

Pai ce sa faci daca este in engleza.....pacat pentru tine, dar faptul ca este in engleza nu insemna ca este fals.
Ce sa ii faci, daca Americanii sunt mai destepti decat romanii.

Asta de metoda stiintifica, iar o iei pe aratura.
Atat timp cat este stiintific, insemna ca a trecut testul.
Intelegi baietica?
Te-ai bagat in seama, dar nu sti nici tu de ce.

Articolul se refera la altceva:
Daca vrei iti explic eu babeste, asa ca sa intelegi la ce se refera articolul, numai ca ai vorbit prea mult aiurea, si ma plictisesc sa mai scrie.

Daca vrei sa iti explic, clar despre articol, o sa iti explicla celalalt.

Si tu cine esti sa ii iei apararea acelui robotel...
Singur un poate.

Cu el am ramas la tema cu sinonime...i-am dar de lucru putin, saracul a facut pauza, cand a fazut ca toata lumea, sune ca ICD-10 vorbeste despre dependenta.....numai el filozofu, vorbeste in termenii lui.

Vorbeste ceva important, daca stii, daca nu stai in banca ta.

| BoBByBlack1 explică (pentru Seba2013):

Esti but -_-

| Seba2013 a răspuns (pentru BoBByBlack1):

Butule, ai auzit vreo data de Societatea INTERNATIONALA de MEDICINA sexuala?

Aratami tu studiu, unde arata ca masturbarea, nu poate da dependenta, si atunci mai vorbim...

Prietenasul tau....vine cu studii, in care se pastreaza linistea, ei nu spund ca masturbarea nu poate da dependenta, eu am citit DSM-ul dar nu am gasit SA AFIRME ASA.

El este fanatic, se crede cunoscator, dar baiatul o ia razna, studiile lui nu ajunge sa afirme ceea ce spune el.
Din contra in Dsm-ul lui lasa sa inteleaga ca masturbarea poate da dependenta, nu afirma ceva categoric ca asa ceva este imposibil.

| Leatherleader a răspuns:

Încearcă să te masturbezi mai rar 1-2 pe săptămână.

Răspuns utilizator avertizat