| vanea11 a întrebat:

Dar nu stiu ce sa fac ma tem sa le spun parintilor ca am fimoza dar mii si frica de operatie?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai nici un motiv de pe lume sa-ti fei frica de ceva ce nu doare deloc si dureaza 10 minute.
Gandeste-te bine daca vrei sa mai folosesti cuculetul ala, ca raamne asa mic daca nu te duci acums a-l operezi. Cat despre sex cu fete, nu se va putea face niciodata, ca nu are cum sa iasa afara.

| vanea11 explică (pentru Violleta2022):

El iese afara dar ramane piele pe cap.

| Violleta2022 a răspuns (pentru vanea11):

Spune-i tatalui tau si roaga-l sa mearga cu tine la medic, ca o consultatie nu doare si nu ti se intampla nimic.
Noi nu te putem ajuta mai mult decat am facut-o, cu simple sfaturi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Lipsa ta de ''curaj'' de a le spune parintilor tai adevarul gol golut, dar mai ales teama de a ajunge sa fii operat, reprezinta diferenta dintre a fi un barbat sanatos sau handicapat d.p.d.v. sexual. Alegerea iti apartine la ce vei dori sa-ti folosesti in viitor penisul : sa-l folosesti doar pentru a face pipi sau sa si f#ti cu el. big grin

| vanea11 explică (pentru corbulalbrosu):

Da ce cu fimoza nu poti face copii?

| dannyel86 a răspuns:

Se poate trai si cu fimoza. Devine o problema numai daca in timpul actului sexual simti un disconfort care impiedica placerea momentului.
Poti face exercitii de decalotare manuala a penisului, dar fara fortare care sa provoace dureri mari sau rani. Vei simti o presiune la astfel de proceduri dese, dar incet-incet pielea se va intinde si decalotarea se va mari treptat.

| vanea11 explică (pentru dannyel86):

Daca ai fimoza penisul creste sau nu?

| dannyel86 a răspuns (pentru vanea11):

Creste.

| Lawliet14 a răspuns:

Poti face copii dar vrei sa ai starea aia de disconfort toata viata? Prima data mergi la medic, am auzit ca sunt si creme pentru asa ceva. N-ai ce face, in viata o sa vezi tu, o sa ai cel putin o operatie sau mai multe. Pe vremuri oamenii decedau pentru ca nu exista medicina. E in avantajul tau! Sunt zeci de mii de tineri romani cu fimoza.

| Bernardus a răspuns:

Du-te la medicul de familie sa vezi ce iti spune. Ma rog, spune-le parintilor ca ai o problema de ordin intim despre care ai dori sa discuti cu medicul de familie, daca te intreaba ce e, le spui simplu ca crezi ca ai fimoza, daca nu stiu ce e le explici. Nu au cum sa refuze sa te duca, sau mai stiu eu ce, E o problema de sanatate, si nu au ce sa iti faca.