| Amaluna a întrebat:

Dati-mi cateva aspecte, detalii si exemple mai aparte si rare despre cat mai multe creaturi supranaturale.

Funda cele mai rapide si mai variate raspunsuri

scuze categoria

8 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Om cu intrebari idioate.(Amaluna)

| Amaluna explică (pentru unknownn):

Desteptule vara-mea vrea sa stie si eu habar n-am ce sa-i raspund

| unknownn a răspuns (pentru Amaluna):

Atunci las-o pe ea sa se faca de cacao pe TPU.

| Amaluna explică (pentru unknownn):

Din pacate are doar 10 ani...si pasiuni nebune...si maica-sa n-o lasa pe calculator, lucru cam dubios

Răspuns utilizator avertizat
| CristianMarius a răspuns:

Ahuitzotl - un om- câine-maimuță cu o mână pe coadă
Cipactli - caimanul de la fundațiile pământului
Cihuateteo - spiritele femeilor care au murit la naștere (mociuaquetzque.)
Chicomoztoc, locul celor șapte peșteri. Originea mitică a triburilor nahuatlaca]]
Nagual - un animal tutelar sau spirit vegetal
Nahual - un vrăjitor sau vrăjitoare care s-a schimbat
Tlaltecuhtli - o broască zeiță