| ĄŇÐİ a întrebat:

Dati-mi niste statusuri de dragoste si tristete dar sa fie mai frumoase happy

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Privirea, glasul, atingerea ta. Vor fi etern in inima mea, aici le pastrez, le rasfoiesc zi de zi, ca pe o carte cu titlul "Am fost si Vom fi"[

Ce simt pentru el.Ce simt cu adevarat nu va disparea nici cu timpul.Nici cu altcineva. Pastrez secretul pe care numai EL il va putea vedea!:X

>Nu merita sa plangi, sa te distrugi pentru'o greseala. La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala!

Cand ma privesti, ce regreti mai mult? Sansele pe care le-ai avut sau lucrurile pe care le-ai pierdut?

Si`tzi zice : "Draga, nu ma privi cu ura, te iubesc ,da' prietena ta-i mai buna

Iti revi repede,e genial Se linge pe buze,e subliminal, privirea cea lunga,te-alunga spre ea.te`ntrebi oare ce vrea

"♥ Sentimente uitate!Doar amintiri lasate.Destine schimbate.Ciudat intersectate.Ai putea regreta vreodata ca ai inceput sa inveti sa iubesti,cu ea,candva,demult? straight face sad.♥"

"♥ Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti,nu ai mai avea pentru ce sa lupti,sa speri si sa iubesti love struck! ♥"
\

ti-a zis ca nu se mai poate? NU o lasa sa plece. Stii ca ea este singura care te intelege. Iuubestee`o. Fa`o sa uite ca ai fost

Am să.i iert pe toţi care decid să plece din viaţa mea pentru simplu fapt că au făcut parte din ea şi şi.au pus amprenta atât de adânc în sufletul meu încât nu o să.i pot uita niciodată

♥ Prea dureros,prea repede,prea greu,dar te ridici! Chiar daca timpu` lasa cicatrici! . ♥"

Loveste direct, asigura`te sa fie perfect! Asculta tot , NU crede nimic
privirea mea nu sparge gheata! dar pe tine te face bucati!

Spun ca nu-mi pasa, mie imi pasa sa stii; Spun ca plec azi, da' o sa ma-ntorc intr-o zi; Spun ca nu mi-e dor, sincer mi-e dor; Spun ca sunt ok ,cand de fapt nu-mi e usorwinking

Accepta`te pe tine fara masca,Falsitatea celorlalti nu o sa te mai raneasca,Fiecare trebuie sa invetze sa zambeasca!

Gelozia nu e lipsa de incredere e frica de a pierde pe cine iubesti

^[diferenţa dintre infidelitatea celor două sexe este foarte reală, încât o femeie indrăgostită poate ierta infidelitatea. Lucru imposibil pentru un bărbat.

Ea cand e suparata, nu te injura. Ea pur si simplu nu se uita la tine, nu iti vorbeste, nu te asculta. Te face sa te simti "zero" in fata ei. Nu te considera. Indiferenta devine cea mai buna prietena a ei. ♥

Tu ai sa strigi eu n-am s-aud.Tu ai sa plangi eu am sa rad.Dar nu vreau sa uiti ca f0st candva Intamplator in viata ta O inima ce te iubeaa;x

Nu exista idei gresita , doar drumuri alese prost, Nu exista nu pot , doar nu gasesc nici un rost Nu exista moarte, doar cea mai simpla cale de scapare Nu exista plictiseala doar distractie in declin.

Las-o sa cada,sa se raneasca,sa planga,sa simta ca traieste!Caci stii mai bine ca oricine.ea,intr-un sfarsit,tot se ridica si zambeste!

Zambesc atunci cand se intalnesc,plang cand se cearta,dar indiferent de fapta,ei se iarta si se`mpaca!

Jucându-te cu sufletul cuiva, nu-i o glumă. E ca la meci, ocaziile se răzbună.

Un zambet nu costa nimic, dar poate cumpara totul

●Toate trec asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme●

●Tu nu iubesti tu doar vorbesti si cand e nevoie de tine...lipsesti!●

Un prieten este cineva care te ştie pe dinafară şi încă-i mai place ce vede.

.Printre buze spune "Iar te simt,nu mint"Nu crede,minte,nepăsarea ta o face să creadă că simte Sunt doar simple cuvinte. Nu te lăsa dus de val, spune-i că viata merge înainte. Ţine minte că lacrima de adevăr e rece.
Tot ce-i interzis.E palpitant.

Corpul aproape perfect. Cand te`ai uitat la fata. Ai` vazut un copil inocent. Da mai tarziu ai descoperit cum era ea. Pe cat de frumoasa pe atat de rea.

●Zambetul tau e fals ca de obicei.Nici n`ai curaj sa te uiti in ochii ei.Te pierzi usor cand vorbesti despre acea fata,care era preferata ta odata !●

Chiar daca el n-o sa-t i mai spuna "noapte buna" sau pe strada "Buna", Ai prietene care te suna sa-ti spuna "Fata esti de 1000 de ori mai buna".

Ce e o amintire ? Nu e nimic ! Nu o poti vedea , nu o poti auzi , nu o poti atinge si totusi e atat de mare incat n-ai puterea de a o distruge sau a o uita.

N-au ramas decat amintiri , tu te-ai schimbat.M-ai facut sa plang prea des , am renuntat.N-au ramas decat pozele pe care le-am pierdut , o data cu gandul ca mai demult te-am avut.

Femeile vor sa fie iubite , sa fie ascultate , sa fie dorite , sa fie respectate , sa fie cautate , sa fie considerate de incredere si , uneori , doar sa fie tinute in brate

Zambet Fals straight face Si`o sa uitatzi ca m`atzi vazut vreodata razand .Inocenta Moare.si-atunci de ce s`o mai cer ? Speranta doare.Si de ce sa mai sper ? Ura e floare . Si-am ajuns s`o prefer.

Sufar si nimeni nu ma intelege, Plang si nimeni nu ma vede, Tip si nimeni nu ma aude. Inima mi-e ranita.plang in singuratate.Ca tu esti prea departe.

Nu inceta niciodata sa zambesti, nici chiar atunci cand esti trist, pentru ca nu se stie cine se poate indragosti de zambetul tau.

Origoliul meu e mare! N’ai decat s’o’ncerci cu mine. Daca pleci sti bine Nu ma mai intorc la tïne!

Cand zic gata,pai chiar e gata! N’o sa sterg tot ca sa’ti iert fapta! Sunt solutii. Exista mereu alta. Imi pare rau doua zile Dupa care gata! Uit trecut! Uit timp pierdut! Uit sentimente! Uit tot! Da’ nu uit de antecedente. Trec peste orice momente!

Spui punct`. Dar Nu se termina Niciodata`! Pentru ca Te atrage ca nici O alta fata`!

Imi place cum zambesti. Imi place cum iubesti perfect! Imi place cand gresesti. Ca-mi place cum ma faci sa te iert.

Sper sa iti fie dor de mine cand ma asculti Cand te gandesti la noi sa nu poti sa ma uiti Poti sa apartii oricui, nu e treaba mea Stiu ca o sa-ti gasesti pe altcineva.

"Ce odata ma incalzea.Acum ma lasa Rece!"

O femeie ofera sex pentru a primi iubire. Un barbat ofera iubire pentru a primi sex.

Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic iar daca am pierdut ceva inseamna ca nu`mi trebuia

Urasc cand trebuie sa raspund : " NIMIC ! " , cand de fapt as vrea sa spun atatea .

O despartire e precum o oglinda sparta. Mai bine o lasi asa,decat sa te ranesti incercand s-o repari.

Noaptea trecuta o lacrima mi s-a prelins pe obraz; am intrebat-o : " De ce ai aparut? Mi-a raspuns : "Este cineva atat de special acolo, in ochii tai, asa incat nu mai era loc si pentru mine

Si cu toate ca am pus punct spunand ca s'a terminat sufletul va spune'n gand: "n'am uitat"

Cand totzi se asteapta sa`mi dau cu parerea. Eu raman in tacerea mea. si le admir neplacerea. Ei raman surprinsi. eu sunt o fire vorbareata dar mai am si eu astfel de momente in viata. Curiozitatea ii trage in jos. pacat ca eu nu simt acel miros.

Ce usor e sa-i faci pe oameni sa creada o minciuna si ce greu e sa le-o scoti din cap !

Pentru El esti doar o simpla fata , Mai mult de atat n`ai fost niciodata.`!`El la tine nu tine ,De atatea ori te-a facut sa te simti un nimeni [;

Vreau un baiat al carui zambet sa ma topeasca, un baiat care sa ma stranga tare in brate, un baiat care sa se uite in ochii mei fara a`mi spune nimic iar eu sa inteleg totul

Dintr-o data te-ai schimbat. Mi-ai dat de gandit, ceva s-a intamplat. Nu stiu daca-i vina mea. Ca te-ai plictisit sau iubesti pe altcineva?!

"♥La prea multe sentimente nu pun botu,instinctul meu pervers ma face sa vad de la sine totul nu sunt marioneta ta imi voi atinge scopul. multi ma copiaza ,putini ma egaleaza♥"

Esti printesa, dar viata nu iti e regala. El te minte, te inseala duce o viata ilegala. Vorbeste prost la lume. Tu-l suporti cand face anumite glume. Nu-s bune, prietenele tale nu-s nebune. Cand zic ca el uneori nu spune pe nume.

Vorbe Spuse`n Vant. Cuvinte Irosite. Au Fost Doar Abureli. Dar Le Voi Tine Minte!

Iubeam totu la el. Imi placea cum zambea,cum mergea. Imi placea sa ma uit la el cum fuma,ii iubeam stilul,cum se imbraca .

Iar el mereu va spune` . Tu m`ai inselat . Iar eu` voi raspunde . Tu m`ai provocat` ! smug

O minciuna spusa destul de des devine adevar

Cel mai trist este sa te indragostesti d baiatul p care il iubeste cea mai buna prietena a ta , stiind ca n-ai nicio sansa, dar asta-i dragostea nu te poti abtine, e dureros sa stii ca nu -l poti avea. Doare, trece. Trece oare? Doare si nu trece.

imi va fi dor
imi va fi rece
dar timpul nu va vindeca
ci doar va trece.

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare

Poate incerc prea mult sa m-amagesc ca te pot uita, dar si-acuma simt pe buze. uneori sarutarea ta!

Stiu ca te uiti la el, dar te gandesti la mine. il atingi pe el, dar ma simti pe mine. ti-e sete de mine, dar te racoresti cu el. ma vrei pe mine, dar te multumesti cu el.

"FERICIREA nu e decat un vis. DUREREA e intotdeauna reala"

Doar perna stie cat am plans

tu nu vei sti ca nu-ti voi spune

tinand in brate perna strans

tu nu vroiai sa sti de mine!

Crezi ca mi-a fost usor

cand te iubeam numai pe tine

si mistuita de al tau dor

tu nu vroiai sa sti de mine!

Am acceptat prietenia ta

Era mai mult decat nimic

Dar inima insa spera

Sa ma iubesti si tu un pic.

Degeaba te-ai intors la mine

Acum imi esti prieten doar

Si as vrea sa te iubesc pe tine

Te-as amagi doar in zadar!

Pentru ca stiu ca tu nu ma iubesti

Te simt doar singur ,parasit

Hai vino sa-mi povestesti

Prieten mi-esti dar nu iubit!

Vei mai iubi asta o stiu

O sti si tu destul de bine

Eu sunt aici exemplu viu

Iubesc acum,dar nu pe tine!

Am acceptat prietenia ta

Si asta iti voi fi mereu

Iubit?nu...chiar de as vrea

Si nu-s de vina numai eu!

Te urasc pentru ca nu pot spune ce simt pentru tine, te urasc pentru ca nu vreau sa-ti cer mai mult decat o clipa de nebunie, te urasc pentru ca nu pot spune ca te iubesc. Te urasc ca ai intrat in jocul meu si ai jucat mai bine ca mine, te urasc pentru toate gandurile si asteptarile in neliste, te urasc pentru fluturasii din stomac cand iti auzeam vocea. Te urasc pentru ca soarele nu mai lumineaza ca altadata si luna pare chiar mai trista ca mine,te urasc pentru toate lucrurile si locurile care aduc aminte de tine Te urasc pentru ca nu mi-am dorit nimic altceva decat sa te simt, te urasc pentru toate acele sentimente care mi-au inundat sufletul si apoi mi l-au distrus, te urasc pentru imbratisarile tandre si sarutarile pasionale. Te urasc ca mi-ai furat gandurile si m-ai facut sa uit de scopul in viata, te urasc pentru ca nu-mi doresc nimic altceva decat sa stiu ca esti acolo si te gandesti la mine, te urasc pentru ca nu stii daca destinul ne va mai aduce vreodata impreuna.

Tine minte ca o lacrima adevarata e rece.La fel ca si timpul care nu mai trece. Am, doar simple regrete.Iar ce-a fost intre noi .False sentimente

4 răspunsuri:
| Biu a răspuns:

Fericirea e ca un ecou: stii ca e acolo dar nu`ti raspunde"
"Viata merge inainte, bine sau rau, ea merge"
"Am incredere doar in unul cand mi`e greu, si acela sunt doar eu"
"Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"
"Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange"
"Pentru cine m-a acuzat c-as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n-ai stiut de unde am inceput"
"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"
"Nu-i frumos si nu-i bine sa te crezi egal cu mine s-o mai faci si pe desteptu si sa uiti ce e Respectul"
"Toti aud ce spui Prietenii asculta ce spui Dar cei mai buni prieteni asculta si ce NU spui!"
"Am gresit din nou am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferenta Am Intrebari De Pus Raspunsuri De Dat Ganduri De Ascuns OAMENI DE UITAT!"
"Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"
"Inchid usa,sting lumina,trag oblonul si incui magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui!"
"Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic."
"Cei care ma critica si ma invidiaza.vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"
"Vei cauta privirea mea,in fiecare "ea" din viata ta!"
"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti,pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."
"Sa tii la cineva este usor dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!"
"Exista doua tipuri de oameni in lumea asta:eu si restul!"
"Un cerc de prieteni nu se face cu compasul!"
"Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!"
"Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape."
"Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci."
"Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata."
"Nu merita sa plangi pentru nimeni! Iar cel care merita, nu te va face sa plangi"
"Obisnuiam sa cred ca am raspunsuri la toate intrebarile Dar acum stiu ca viata nu e intotdeauna cum vreau eu"
"Realitatea-i mult prea dura atunci cand dai de greu visele se spulbera chiar daca iti e bine nu mai zambi mereu"
"Nu ma las condusa,nu am dc sa admit,am o sansa'n viata sh'am invatat sa profit"
"Suficient de matura sa stiu ce imi doresc,dar suficient de copila sa ma prefac ca nu'mi dau seama"
"Imi iubesc prietenii,dar dusmanii ii ador,pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu,cu o treapta deasupra lor"
"Poate am aere'n cap asta e doar problema mea nu poti sa ma suporti asta e doar problema ta nu ma cunosti nu mai comenta ai grija d viata ta nu d a mea"
"Incerc sa-mi ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie "
"Nu mai sunt fetita pe care o stiai u mai de mult Poate nici n-ai observat De la un timp am mai crescut"
"Viseaza la ceea ce vrei sa visezi,du-te acolo unde vrei sa mergi,fii ceea ce vrei sa fii,ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui"
"Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti"
"Ce le tot pasa pe cine iubesc, cu cine vorbesc, de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac...cu cine,cum,unde si cat!"
"De ce oare vb u despre mine? de ce oare ma pui la un loc ca tine? in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc,habar nu ai cine sunt"
"A avea prietenii e ceva frumos dar intodeauna ce-i mult strica!"
De atunci a trecut o saptamana si acum daca suna, am sa-l las cu telefonul-n mana in fine, bine poate-mi vine mintea la cap, mai vorbim.ca daca suna, suna ocupat. "
"Cel mai frumos cadou ce-l poti darui cuiva este PRIETENIA iar cea mai crunta razbunare este UITAREA!"
"Zambesc cand se vad plang cand se cearta si indiferent de fapta ei se'mpaca si se iarta"
"Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis"
".am invatat ca uneori suntem nevoiti sa facem ceea ce trebuie si nu ceea ce vrem, chiar daca deseori ti'e "dor si doare"..."
"...copiii gasesc de toate in nimic...adultii nimic in toate."
"Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi..."
"Cel care te iubeşte atunci când toţi te dispreţuiesc iţi este prieten adevărat!"
"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi, nodul tot ramane!"

| dddd_5757 a răspuns:

Fighting for peace is like f***ing for virginity
Pasiunea te face să nu mai mănânci, să nu mai dormi, să nu mai munceşti, să fii împăcat.
M-am simţit rănită când i-am pierdut pe bărbaţii de care m-am îndrăgostit. Astăzi sunt convinsă de faptul că nimeni nu pierde pe nimeni, fiindcă nimeni nu posedă pe nimeni.
Îmi voi aminti mereu că dragostea înseamnă libertate.big grin

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa