| DeEuTzA08 a întrebat:

As vrea si eu niste statusuri noi de dragoste si de tristete. Pentru cele mai frumoase dau funda.

3 răspunsuri:
| AnieStafford a răspuns:

Nu e un status,dar are un sens profund
Despartire

Si nu stiu,e un sentiment straniu,ceva de genu' cand ti se rupe ceva din suflet...
ca un aer rece ce trece prin tine atunci cand respiri,
mai rece ca gerul iernatic.
ceva deosebit...
ceva ce te cutremura in intregime,dar altii nu vad...
ceva,precum niste lacrimi care dau buzna in ochii tai,dar esti capabil sa ii tii uscati.
o greutate pe sufletul tau,ca si cum,pur si simplu,ai vrea sa te pierzi in infinit si sa nu mai traiesti cu prezentul.
ceva ce are o relevanta uimitoare in viata ta,dar nu esti capabil sa constientizezi.
da,nu poti constientiza lipsa unei continuari a realatiei.
nu poti constientiza ca mai mult nimic nu va fi.
nu vei mai primi flori de la el,
nu te va mai cuprinde
nu te va mai saruta
nu te va mai privi dulce in ochi
nu veti mai face fotografii impreuna
nu te va suna la o bucata de noapte pentru a-ti spune noapte buna
nu-ti va mai duce geanta
nu-i vei mai auzi vocea...
si nici strigatele...
nu va mai avea cine sa-ti spuna ca te iubeste...
minciuni,minciuni si calomii...
promisiuni stupide de genu' luna si stelele,pentru ca,intr-un sfarsit sa ramai doar cu dezamagirea in persoana data...

e o suferinta ascunsa in spatele sperantei.
e precum o ceata care iti acopera constiinta...
nu esti capabil sa intelegi ca nimic nu va mai fi.
nu intelegi ca e gata,
sfarsit,
punct!

incepe sa te doara fruntea de la atata abstinenta lacrimala si incetul cu incetul, ti se umezesc ochii.
zambesti, dar in suflet se formeaza o rana din ce in ce mai profunda.
ti-e greu sa respiri, sa inghiti.
in incercarea de a trage o gura de aer, intelegi ca el era aerul tau si te sufoci.
ti-e frig.
ti-e dor.
ti-e pustiu.

| nebuna000 a răspuns:

Am si acum pe telefon un mesaj de la tine, in care imi spui ca ma iubesti si ca ti-e dor de mine!

Sper sa iti fie dor de mine cand ma asculti Cand te gandesti la noi sa nu poti sa ma uiti

Cu totii facem greseli, pana si cei pe care ii iubim. Ce faci cand inima iti striga neincetat sa il suni? sa il cauti? sa il vezi? Ce faci cand inima ta tanjeste dupa jumatatea ei?

Sunt in punctul in care nu te mai pot intelege, Te rog intelege intre noi de fapt nu merge, Si nici unul din noi nu poate sa o nege

Trag un fum sperând ca-l voi uita, dar stiu bine ca asta nu aproba inima

Mâine plec, așa te pot uita, așa mai pot spera

Sa fi vrut sa plec... plecam cu căştile pe cap... nu le-am pus, pentru ca am sperat sa aud macar un "Nu pleca!"

Cel mai interesant la dinsu era dragostea mea acum - nimic deosebit

Doar iubirea le vindecă pe toate, dar moare şi ea când inima nu mai poate

Orbita de iubire credeam ca am totul si am pierdut!

Şi după câteva luni poate mă vei suna, să vezi că am rămas fata ce mereu te aştepta

Hai întoarce-te şi îndrăzneşte să mă priveşti o dată cum o făceai DEMULT. Nu pentru că te vreau inapoi, ci doar să vezi ce ai pierdut!

Oamenii pot uita ce le-ai spus. Pot uita ce le-ai făcut. Dar nu vor uita niciodata ce i-ai făcut să se simtă

Acum totul e șters între noi, doar amintiri Păcat! Ne iubeam de când eram copii

Imi e teama.Pur si simplu imi e teama sa ma mai indragostesc din nou.O parte din mine isi doreste din toata inima acest lucru iar o parte spune STOP! Nu iti ajunge cat ai suferit?

Ridica-te sus

El ride, Ea plînge, El o înşeală, Ea nu crede, El o ignoră, Ea il iubeşte, El o paraseste, Ea suferă, El se întoarce, Ea nu mai este!

Nu sunt perfecta, dar promit ca o sa-ti lipsesc!

Numar zilele pana cand o sa ne-ntalnim. Ma omoara gandul ca vreau sa te vad si nu pot

Am inteles ca totul s-a terminat, dar intelege si tu ca e greu de uitat

Mulţi spun "te iubesc" cu alt nume în gând!

Fara tine ma sting. Ma hranesc doar cu nopti din trecut. Stelele plang in urma ta. Cum as putea sa uit. Cerul e trist. toate vorbesc numai de noi. iar mie. mi-e dor de ochii tai

Sa ma bucur pentru ca suntem prieteni sau sa fiu trista pentru ca mai mult de atat nu vom fi niciodata? Credeam ca iubirea noastra e unica sub soare. Dar pentru tine n-am fost decat o fata oarecare. Sa stii ca nu-mi lipsesti. Imi lipseste doar cel care credeam ca esti

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu. Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!

As vrea să uit tot ce a fost, insă inima nu mă lasă

Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor. Am incercat dar nu te pot uita asa usor. Mor incet, simt cum totul ma doboara. Hai sa o luam de la inceput, suferinta sa dispara!

Facând tot ce îţi stă în putinţă să îl recâştigi, ai realizat că nu merită!

Si noaptea ma adormeai cu povesti... mi-e atat de dor de tine... UNDE ESTI?

Am rupt inimi... mi-au rupt inima

Timpul meu in viata ta. A expirat

Niciodata nu vei mai putea intoarce timpul, nu-mi vei vedea chipul, nu vei intelege de ce m-ai pierdut, cand tu, de fapt, nu m-ai avut