| anonimbay a întrebat:

Dati, mi SI mie o explicatie la faptul ca ma indragoStesc prea repede, apoi ma plictiSesc la fel de repede,:l

7 răspunsuri:
| Lk_Lucian_1990 a răspuns:

Simplu, pentru ca te indragostesti de aspectul fizic al persoanei si nu de persoana din interior. Conexiunea fizica nu prea rezista, ai sa vezi ca va fi altfel cand vei reusi sa creezi o conexiune emotionala si de ce nu, si una la nivel cerebral.

| Alina_9592 a răspuns:

Pai depinde de zodie sau de ce esti tu (fata/baiat)

daca esti fata:
-te indragostesti pentru ca te atasezi de o persoana
-incepi sa te obisnuiesti cu el
-te face fericita
-pentru ca e frumos baiatu
-pentru voce
- suflet
-fapte

daca esti baiat:
-te indragostesti de fizic
-voce
-frumusetea fetei
-caracterul ei
-cum se comporta cu tine
-ca are ceva special si diferit de altele
-te indragostesti pentru ca te atasezi de o persoana
-incepi sa te obisnuiesti cu ea

DE CE TE PLICTISESTI:
-pentru ca nu apare cu ceva nou persoana aceea
-pentru ca devine prea posesiv/a
-nu se poate schimba pentru tine
-te face de ras
-nu te mai atrage
-nu mai gasesti nimic interesant in aspect si comportament

Sper ca am putut sa te ajut!

| IF88MDL a răspuns (pentru Alina_9592):

Ai dreptate in tot, cu o singura exceptie : nu se poate schimba pentru tine! aici e gresit, daca doua persoane sunt facute una pentru alta nu e nevoie sa schimbe nimic unul la celalalt happy

| Alina_9592 a răspuns:

Ba da eu cred...
ca de exemplu: un baiat bea si bea din ce in ce imi mult...se imbata si devine agresiv fara voia lui
fata ii cere sa nu imi consume alcool. deci baiatul ii asculta sfatul si isi schimba comportamentul. in concluzie se schimba pentru ea. nu total ci doar anumite lucruri din comportamentul luihappy
sau: fata este ademenita intr-un cer unde persoanele de acolo sunt consumatoare de droguri, baiatul are datoria de o avertiza de a o indruma si de ai spune ca nu este bine, i-ar da exemplu lumea toata care se droghiaza si ce urmari consecinte ar avea. nu este suficient sa te simti bine pe momenthappy nu drogurile iti afc viata frumoasa. ci tu o faci mai frumoasa.
in concluzie si de data asta fata daca l-ar iubi si s-ar gandi la ce a zis si ar cugeta ar face schimbareahappy
acum este parerea meahappy
oameni se pot schimba partial ci nu totalhappy

| IF88MDL a răspuns:

Explicatia : esti in zodia sagetator presupun laughing

| anonimbay explică (pentru IF88MDL):

Nu, varSator Sunt :l

| dany31 a răspuns:

Uite si eu am patit-o intr-o relatie acum trei saptamani dar in fine nu conteaza explicatia este ca cand cica iti place de o persoanao vezi ca un inger vrei sa faci orice ca sa fii cu acea persoana dar dupa ce afli ca si ea vrea sa fie cu tine iti dai seama ca nu a fost o alegere prea buna