| anonim_4396 a întrebat:

De ce fetele se indragostesc asa repede?

14 răspunsuri:
| rebeca a răspuns:

Banuiesc ca te referi la cazurile in care au de pierdut ca se indragostesc asa repede si nu reusesc sa il cunoasca suficient.Pai daca e asa, parerea mea este ca atunci cand sunt mai miculute (14ani) le place sa creada ca fiecare iubit este acela cu care se va si casatori.Cand cresc mai mari (18ani) tot cam aceleasi idei le trec prin cap dar in plus isi mai si imagineaza lucruri care nu sunt adevarate si asta le impiedica sa vada adevarata fata a iubitului, iar daca si dupa 25 de ani se indragostesc repede inseamna ca au ajuns pana la varsta aceea degeaba.

| Ea12345 a răspuns:

Pentru ca noi punem la suflet...si ne pasa.happy
Poate prea mult, ppoate de asta si suferim mai mult. E frums sa iubesti, cum a zis si @Gabrielă, insa nu mereu dragostea inseamna acel lucru frumos si maret. Dragostea inseamna suferinta... Iar suferinta, e durere. Opusul dragostei nu va fi niciodata ura, ci indiferenta...

| stefangeles a răspuns:

De mere laughing

| StillMissYou a răspuns:

Pai noi fetele nu ne gindim ca vom suferi daca ne vom indragosti prea tare! Si noi fetele cam daca ne indragostim apui numi dam seama ca el la urma o sa ne lase sa suferim! Dar baietii lora cam nu-i pasa. ey uita repede de fata care il iubeste dar noi fetele nu noi o iubim si ne tinem de persoana iubita si cam e greu sa-mi gasim alta! Dar eu cred ca noi fetele ar trebui sa ne facem mai tare si sa lasam indragostirea la oparte trebu sa ne distram!

| lilstar a răspuns:

Intreaba-ma sa te intrebthinking laughing)) chiar nu stiu si sunt fatalaughing si da ma indragostesc repede dar nu de oricine nalaughing

| kiss1 a răspuns:

Ce vrei sa zici? Cum crezi ca se indragosteskQ baietii? atunci?
Fetele sunt mai sensibile, mai emotive si poate de asta.

| madycumada a răspuns:

Pentru ca asa sunt ele. Pur si simplu.Nu ai ce sa faci.
Si, in fond, este un lucru minunat sa fi indragostit!
Pa Pa!

| Missin`you` a răspuns:

Ca suntem prea naivesmug si credem tothappy dar asta se intampla o data smug ca dupa ne luam revansadevil

| zuzulica a răspuns:

Hmm de prostutelaughingasta e parerea mea si sunt fata... ele investesc sentimente(nu toate fetele sunt si materalistele care nu dau 2bani)iar baieti nu prea pentru ei conteaza sa fie buna in toate privintele si dc cade si de o partida cu atata mai bine(nu toti baieti sunt asa dar majoritatea)

| 100%Diana a răspuns:

Ele se maturizeaza mai repede si privesc lucrurile serios, pe cand baietii sunt indiferenti si imatauri, dar nu toti, oricum iubirea apare cand vrea ea, nu cand vrei tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca nu au ce face?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate vreai sa zici:,, de ce fetele cedeaza atat de usor?``

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca si fetele si baietii se indragostesc destul de rpd.Eu sunt baiat si ma indragostesc repede dar cu greu mai uit acea persoana...sad

Răspuns utilizator avertizat