| malishka93 a întrebat:

Dati-mi un sfat in special baietii...Baieti cum ar trebuie sa se comporte prietena voastra cind se simte ranita, sind simte o durere in suflet cind e dezamagita de iubit? Sa fie indiferenta? ce sa fac ca iubituli sai para rau pentru ce a facut? sa inteleaga ca a gresit si mai mult sa nu faca asa in viata lui? sa il ignor vreo 2 sau 3 zile?

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Daca pe el il doare-n 14, crezi ca are vreun efect indiferenta ta?

Crezi ca n-o sa mai faca asa? Fi serioasa, nu-si schimba lupul naravul ca vrei tu.

| consiliera a răspuns:

Sa nu ma frece cu problemele ei.Si noi avem probleme si nu mai murim.Depaseasca-le sanatoasa.

| TheSupreme a răspuns:

Uite, poate se fie cel mai rau si mai nesuferit om din lume, dar daca esti prietena lui, gandeste-te cum s-ar simti sa te vada mereu tinand capul jos, cu glasul stins, sa nu te vada o secunda zambind. Daca ii pasa de tine, te va intreba ce ai patit macar, daca nu, te va lasa caci nu simte nimic.

| nonny50 a răspuns:

Fi tu indiferenta si o sa vezi rezultatul! oh go on Esti copil? Du-te la el si spune-i direct si exact ce si de ce te doare!

| illegalb0y a răspuns:

In niciun caz sa fie indiferneta.pentru ca o sa zica ca te comporti najpa si o sa te lase.bate mereu apropo la ce a facut iubitul si da exemple(pot sa fie si imaginare) la ce au facut altii, dar faci referire la ce a facut iubitul tau si te-a suparat...nu cred ca o sa intelegi...mult noroc

| bubulina_4916 a răspuns:

Se spune ca indiferenta doare cel mai tare,dar nu intotdeauna functioneaza, stai de vorba cu el si spune-i ce te supara, spune-i cu ce te-a suparat daca nu vorbesti cu el nu are de unde sa stie ce ai. Faza cu apropourile functioneaza mai tot timpul daca se prinde gagicu unde vrei tu sa ajungi de fapt ca daca e nepasator iti bati gura degiaba. Iar daca stai si ii reproseji ca te-a facut sa suferi o sa ajunga sa se plictiseaca de reprosuri, de acuzatii si o sa ajungeti sa va despartiti. Barbatilor nu le place sa tot sa li sa aduca aminte ce au facut de acum 10 ani in urma, ei au gresit, treci cu vederea si mergi mai departe, ca daca stai si continui in reprosuri nu faci decat sa dai curs certurilor. Viata e mult prea scurta ca sa ne-o consumam certandu-ne! mult noroc