| AdinaCrissa a întrebat:

Dati-va cu parerea: Se merita sa stai cu o singura persoana toata viata? Adica sa ai o singura relatie...dar luand in calcul faptul ca acea persoana e dispusa sa isi dea si viata pentru tine?
Astept pareri!

Răspuns Câştigător
| Lavyyyy a răspuns:

Da se merita si acum sa iti spun de ce, eu am avut o prietena care a avut o relatie la distanta timp de 6 ani si x o iubea foarte mult pe y dar y era o panarama care il insela cu cine apuca,iar x plangea de nu mai putea,mi se destainuia mie, in viata mea nu am mai vazut un baiat ca el, pana cand x a aflat de ceea ce a facut ea si s-a omorat, dar nu pentru ca era obsedat de ea ci pentru ca a iubit-o si nu mai concepea viata fara ea, dupa parerea mea si dupa cele spuse sus, DA SE MERITA SA AI O SINGURA RELATIE STIIND CA ACEA PERSOANA TE IUBESTE SI E DISPUSA SA ISI DEA SI VIATA PT TINE.

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Se merita daca dragostea e reciproca dar e greu de crezut ca totul va in,, roz,, tot restul vietii, mai ales in zilele noastre

| AshuraElric a răspuns:

Se merita... daca langa acea persoana te simti ca in rai (sau presupui cel putin ca nici in rai n-ar putea fii mai bine) eu cred ca relatia o sa dureze pana la adanci batraneti fara a simti nevoia de a avea si alte relatii.In realitate acest lucru se intampla foarte rar, dar exista totusihee hee.Mai, cate persoane sunt dispuse sa-si dea viata pentru tine?batting eyelashes...mult prea putine (oricum poti trai fericita alaturi de persoana iubita si fara sa stii acest lucru).

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Daca nu ma plictisesc in acea relatie de ce nu? Daca ma face fericita, si m iubeste cu adevarat nu imi mai trebuie nimic.

| Bianca1864 a răspuns:

Daca exista iubire, de ce nu.dar eu sincer nu cred in faza cu iubirea vesnica.cred ca asta e doar un ideal.acum,nu conteaza doar daca persoana respectiva tine la tine, depinde si ce simti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,se merita.Mult noroc.

| S333byyy a răspuns:

Ai mai pus putinel inainte un comentraiu doar 15-16 ani sa raspunda eu am 12 da fi atena... iubirea vesinnica exista nu exista cine dracu stie? intreab-o pe mama si poate iti va raspunde. draga daca ai intra 15-20 ani astea is relati temporare.el poate sa zica ca isi da viata pentru tine dar pe la spate zice ca isi da viata pentru tine pana cand ramai dezvirginata sau asa kv..in zilele noastre iubire vesinca e camr ara cam pe cale de disparietiebig grin

| alexandra2859 a răspuns (pentru S333byyy):

Uite de ce a specificat in intrebare/comentariul ei de mai inainte doar 15-16 ani.pentru ca voi astia mici spuneti numai prostii.Nu te mai da mare ca sti si tu multe lucruri despre dragoste, ce stii? nu stii nimic.si dezvirginare stii ce inseamna?

| S333byyy a răspuns (pentru alexandra2859):

Stiu mai multe decat crezi sincer crede-ma ca la varsta mea stiu sh cum te droghezi.winking cei mai mici is cei mai invatatzi sh miai usor cu gura mare ca vrei sa pari interesanta dejalaughing

| Haose_5094 a răspuns (pentru S333byyy):

Sa mori tu ca stii cum sa te droghezi? LOL, OMFG, WTF, esti un adevarat geniu daca stii sa fumezi un joint facut din acetona si noroi. Cred ca ti-au murit toti neuronii dupa cum scrii...

| alexandra2859 a răspuns (pentru S333byyy):

Uite cine vorbeste, cacatul cu ochi.

| Haose_5094 a răspuns:

"Sa isi dea viata pentru tine"? laughing Asta se intampla doar in filme, sau maxim in iubirea parentala.