| sk8er a întrebat:

Dau funda celui/cea care ma ajuta. Cred ca m-am indragostit de persoana nepotrivita. La tara la prietena mea cea mai buna este un baiat de care ea este indragostita de el. Ultimele 3 zile pe care le-am petrecut acolo m-am hotarat sa ii spun baiatului (L) ca prietenei mele ii place de el.,, L" a zis ca ii place de ea, dar e prea inalta pentru ea si a crezut camie imi place de el deoarece o fata din sat i-a spus ca imi place de el. Dupa ceva timp, a mai venit un prieten de-al lui la poarte (ca acolo vorbeam noi) si a stat utin de vorba cu el, iar la plecare ne-a spus,, hai ca va las pormbeilor", iar,, L" nu a reactionat in niciun fel, si a zambit. Peste 5 min de vorba, am mers la prietena mea, iar pe drum l-am intrebat,, Cand ti-a zis fata aceea ca mie imi place de tine, tie ti-a placut de mine? ", iar el a zis,, nu crezi ca pui c-am multe intrebari in seara asta?" (sau ceva de genu asta ca nu imi mai aduc aminte) si a bagat capul in pamant, iar cand l-am condus acasa, (ipreuna cu prietena mea), mai mult pe mine m-a bagat in seama decat pe ea. Seara l-am sunat si am vb ore intregu cu el, (eu si prietena mea) si mi-a spus lucruri pe care nu le mai spusese la nici o fata (chiar el mi-a zis) si a spus ca se intelege mai bine cu mine decat prietena mea. Acum nu mai stiu ce sa cred, daca ma place sau nu. Daca m-ar place pe mine si nu pe prietena mea, cred ca s-ar supara pe mine. Dar prietena mea (M) a inceput sa ma cam enerveze putin, adica, ma simt ca si cum as fi,, catelusul" ei, dar nu stiu de ce. M-a intrebat intr-o zi ce sa ii zica daca il suna pe L, si am zis ca il sun eu (ca ea e cam timida) iar ea a zis,, lasa lasa" (mai sictirit). Acum cateva zile l-a tot sunat ea intruna si au vb 1-2 ore. El i-a spus ca o place si ca pe mine nu/nu e atras de mine (asa mi-a zis ea, si ii tremura vocea; asa m-i s-a parut).,, L" el crede ca imi place de el, fapt ca zambesc mereu cand vb cu el, iar prietena mea la fel, dar am tot negat asta. Ea tine mult la el, dar si eu. Ce sa fac? Sa il uit sau nu?,, M" imi este o prietena adevarata su nu? HELP ME

Răspuns Câştigător
| ralukyta13 a răspuns:

Buna,sincer nu cred ca t il placi f mult pe el,dar intre voi e acea atractie pe care a observat'o si "M"...ei i'a placut primadata de baiat iar daca u nu aveai atatea tangente cu el cu siguranta nu ajungeai si t sa il placi."L"e nehotarat pe care din voi o place,cert e ca ii plac fetele care iau initiativa,cand u erai in centrul atentiei si vorbeai ff mult cu el, era normal sa creada ca e mai apropiat de tine decat de "M", cand ea a vb cu el i'a spus acelasi lucru.Parerea mea e ca ar fi pacat sa strici o prietenie adevarata pentru un baiat, candva am facut aceeasi greseala si crede'ma nu iti doresc sa treci prin asa ceva. nu cred ca esti catelusul ei ci doar o ajuti cu "L" avand in vedere ca ea este mai timida.si legat de inaltime,asta nu ar fi o problema ci doar o scuza.te cred,te inteleg ca il placi pe "L",sau oate iti place felul lui de a fi cand e cu tine,dar din respect si din iubire pentru prietena ta,mai bine bate in retragere gandeste'te doar daca u i'ai fi spus ca iti plae un baiat si sa afii ca ea vb cu el f mult la tlf si ca ei se plac, ai fi dezamagita, inteleg prin ce treci candva si eu am avut aceeasi alegere de facut...nu vreau sa te influentez iti doresc multa bafta si sper ca vei face alegerea corecta intre "M" si "L" dar gandeste'te ce consecinte vor urma, nu te mai indoii de prietenia voastra ci mai bine indoieste'te de "L". multa bafta :*

1 răspuns:
| Mrrrrr a răspuns:

Da dc nu le zici numele?laughing "M","L" ce?laughingdin cauza asta nu am inteles cam nimicwinking