| SmileFaceee a întrebat:

Dau funda celui/cea care ma ajuta. Cred ca m-am indragostit de persoana nepotrivita. La tara la prietena mea cea mai buna este un baiat de care ea este indragostita de el. Ultimele 3 zile pe care le-am petrecut acolo m-am hotarat sa ii spun baiatului (L) ca prietenei mele ii place de el.,, L" a zis ca ii place de ea, dar e prea inalta pentru ea si a crezut camie imi place de el deoarece o fata din sat i-a spus ca imi place de el. Dupa ceva timp, a mai venit un prieten de-al lui la poarte (ca acolo vorbeam noi) si a stat utin de vorba cu el, iar la plecare ne-a spus,, hai ca va las pormbeilor", iar,, L" nu a reactionat in niciun fel, si a zambit. Peste 5 min de vorba, am mers la prietena mea, iar pe drum l-am intrebat,, Cand ti-a zis fata aceea ca mie imi place de tine, tie ti-a placut de mine? ", iar el a zis,, nu crezi ca pui c-am multe intrebari in seara asta?" (sau ceva de genu asta ca nu imi mai aduc aminte) si a bagat capul in pamant, iar cand l-am condus acasa, (ipreuna cu prietena mea), mai mult pe mine m-a bagat in seama decat pe ea. Seara l-am sunat si am vb ore intregu cu el, (eu si prietena mea) si mi-a spus lucruri pe care nu le mai spusese la nici o fata (chiar el mi-a zis) si a spus ca se intelege mai bine cu mine decat prietena mea. Acum nu mai stiu ce sa cred, daca ma place sau nu. Daca m-ar place pe mine si nu pe prietena mea, cred ca s-ar supara pe mine. Dar prietena mea (M) a inceput sa ma cam enerveze putin, adica, ma simt ca si cum as fi,, catelusul" ei, dar nu stiu de ce. M-a intrebat intr-o zi ce sa ii zica daca il suna pe L, si am zis ca il sun eu (ca ea e cam timida) iar ea a zis,, lasa lasa" (mai sictirit). Acum cateva zile l-a tot sunat ea intruna si au vb 1-2 ore. El i-a spus ca o place si ca pe mine nu/nu e atras de mine (asa mi-a zis ea, si ii tremura vocea; asa m-i s-a parut).,, L" el crede ca imi place de el, fapt ca zambesc mereu cand vb cu el, iar prietena mea la fel, dar am tot negat asta. Ea tine mult la el, dar si eu. Ce sa fac? Sa il uit sau nu?,, M" imi este o prietena adevarata su nu?

3 răspunsuri:
| bbubby a răspuns:

Intrebarea e :tu ii esti o prietena adevarata lui "m"? baiatul poate este atras fizic de tine "sentimental nu ". stie prea bine ca tu il placi si la fel si prietena ta asa ca incearca se va "protejeze" pe amndoua ( adica tie iti zice ce vrei sa auzi iar lui "m" ii zice ce vrea sa auda) tu mai intai de toate trebuie sa realizezi ca "l" iti e prieten nu iubit asa ca poartate normal. nu mai incerca sa te gandesti " mai ma place sau nu " gandeste te ca prietena ta il iubea dinainte asa ca nu poti decide tu cu cine va ramane "l". singura metoda pentru a nu o supara pe prt ta este sa il lasi pe "l" sa decida cu cine vrea sa fie pentru ca daca este cu adevarat indragostit de tine ii va da de inteles ca prietenei tale ca nu are nici o sansa. in acest caz nu esti tu de vina.dar daca tu te oferi sa il suni vb cu el automat "m" isi da seama ca tu faci un efort de al avea langa tine.

| Floricika2000 a răspuns:

Vorbeste cu prietena si cu el spune adv lui L, incearca intr-un fel sa calmezi sitoatia cat de cathappy

| IsabellaVampire1fan a răspuns:

Pi din moment ce te trateaza ca pe catelusul ei nu tie chiar o prietena adevarata si ar trebui sa ai spui an fata altfel va continua sa te trateze asa, cat despre baiat ar trebui sa-l uiti daca el nu te iubeste poate te va iubi mai ancolo.