| Euuuuuuuuuu12121012 a întrebat:

DAU FUNDA! Cunoasteti cumva un film in care e vorba despre 3 copii care merg la pescuit pe gheata si incepe gheata sa se rupa si copii fug si ajung pe o insula si stau acolo toata noaptea si ingheata si la o fata ii place de un baiat si pana la urma ii gaseste cineva si ii salveaza. Nu stiu sigur cum se numeste filmul dar cartea tradusa pe romana se numeste noaptea fara somn sau ceva de genu. Pe germana e Die Nacht als keiner schlief happy
Va rog trebuie neaparat sa vad filmul. Cartea a fost super happy

2 răspunsuri:
| chrome_9921 a răspuns:

Filmul nu a aparut inca si nu cred ca va aparea scuze am verificat saitul lor

| chrome_9921 a răspuns:

Steinar Sörlle
Noaptea, când nimeni nu a dormit
Mai târziu, în iarna din nord. Chiar şi un strat de gheaţă acoperit fiord, dar un vant cald de primăvară se anunţă. Gheaţă se va sparge, nu o aventura mai mult - nimeni în afară de cei trei copii Leif, Knut Tine şi care capturează peşte departe. Dintr-o dată, copiii de conducere pe un sloi de gheaţă de gheaţă pe mare deschisă. Copiii noştri începe cea mai lungă noapte din viaţa lor, ei trebuie să se apere de frig şi zăpadă, pentru a lupta împotriva fricii şi disperării. Acest lucru se dovedeşte doar Knut, "laş" curajul excepţional...
Mai multe despre carte
Autor Portret
Steinar Sörlle sa născut în 1942 în Stavern, un mic oraş de pe coasta de sud-est a Norvegiei şi a învăţat meseria de fotografie. 1972...
Mai multe despre Steinar Sörlle Arată
Stalpi, de gheaţă, pinguini
site-ul special
Stalpi, de gheaţă, pinguini
Arctica şi Antarctica - o lume îndepărtată, care pare încă, neatins, singuratic şi ostil. Dar regiunile polare sunt acasa, la multe animale mari şi mici, care sunt ameninţate de încălzirea globală. Mai multe despre subiect care ne priveşte pe toţi să înveţe, ei în special nostru. Aici il lasa pe cunoştinţele dumneavoastră în calitate de experţi polare se poate dovedi într-un test.