| Intelligence a întrebat:

sigh Dau funda. sfaturi cat mai multesad
problema din nou sad.
Aseara m`am certat cu pr meu`si cica ne-am despartit rolling eyes.
Faza e ca. eu imi doresc ceva stabil.adica serios. am fost 9 luni impreuna si ne cunoastem de mult mi-a aratat de multe ori ca ma iubeste insa cand e suparat.si il intrebare in legatura cu relatia nostra cu dragostea noastra spune ca nu stie ce`si doreste si asta ma omoara.crying
i-am tot zis. ca nu pot sta asa.azi sa fiu cu el.si maine sa`mi spuna ca nu mai stie ce`si doreste doar pentru ca e el suparat rau pe viata.Nu ma intelege ca vreau sa fiu linistita ca nu ma va lasa. spune ca asa e el.

Face de astea doar cand e mai trist sau ne certam, daca ma iubeste cu adv nu inteleg dc face asa dccrying. dc odata vrea sa fie cu mine si daca apr probleme la servici sau in familia lui afecteaza si relatia noastra pentru ca el nu mai poate fi ferikit.

N`am mai vbit cu el de aseara. si nu vreau sa mai fac primul pas pentru ca tot l`am facut.crying
Voi ce parere aveti. ce sa fac?
Timp de 9 zile a fost superb, era f.sigur pe el.acum nu mai stiu. dc nu e sigur.si cum sa fac sa reziste.stiu ca ma iubeste. o face. dar eu nu pot asa.

1 răspuns:
| monyk a răspuns:

Buna,stii cum e, nu poti sa ai niciodata o garantie ca va ramane alaturi de tine, nu e nimic batut in cuie.Eu zic sa te linistesti si sa nu te mai tot stresezi, ca nu are niciun rost.Asa e felul lui si trebuie sa accepti situatia asa cum e,daca vrei sa mai fii cu el,in cazul in care nu te simti fericita si iubita alaturi de el,poate mai buna e despartirea; in mod normal daca el are o problema,nu trebuie sa se comporte cu tine diferit,ca nu tu i-ai cauzat-o.
Nu il suna,nu il cauta, nu il stresa; daca te iubeste cu adevarat, te va cauta el si va dori compania ta.Nu trebuie sa fi tu mereu cea care face primul pas si cea care isi da cel mai mult interesul, cred ca el e confuz, nu stie ce simte pentru tine...eu stiu ca oricate probleme si treburi ai avea, cand e vorba de persoana iubita, faci tot posibilul sa ii demonstrezi ca o iubesti si sa o pui pe primul loc.Intr-un fel ar trebui sa fi si tu mai intelegatoare si nu mai iti fa atatea ganduri ca nu duce la nimic bun o gandire negativa.
Eu una nu stiu cum sunt altii,dar cand sunt suparata din diferite cauze,imi doresc ca iubitul meu sa fie alaturi de mine si ii arat cat de important e pentru mine, desi am perioade in care nu imi merge bine, incerc sa il fac totusi fericit pe prietenul meu si nu il las sa il afecteze si pe el problemele mele.