| cris10flori a întrebat:

Dau funda VA IMPLOR ACORDATI PUTINA IMPORTANTA RUGAMINTI MELE Buna va rog sa imi acordati putin din timpul vostru si daca doriti sa ma ajutati pentru ca trec printr-o perioada destul de grea.....am locuit in orasul petrosani duceam o viata buna cunoscusem ceea ce eu numesc IUBIRE am avut o relatie pe care nu o pot explica in cuvinte cea mai frumoasa parte din viata mea cu ALEX el a facut ca un an sa simt ca iubirea nu are margini ca oamnenii sunt facuti sa se iubeasca, dupa un an ne-am despartit dintr-o mica cearta am facut tot posibilul sa ne impacam chiar daca nu gresisem eu imi doream sa fim din nou impreuna dar nu a mai vrut fiind influentat de prietenii, apoi dupa 3 luni eu m-am mutat in alt oras si nu mai tineam legatura am asteptat dar degeaba pana cand mi-am facut curaj si l-am sunat atunci am inceput sa vorbim si imi spunea ca ii pare rau ca doar amandoi puteam trece peste toate, dar eu plangeam si nu puteam sa ii spun nimic pentru ca vorbele lui frumoase pe care le asteptasem de multa vreme in sfarsit erau rostiete am mai vorbit de cateva ori apoi nu am mai vorbit trecuse jumatate de an de cand ma mutasem si nu vream sa dau o sansa nimanui il vream doar pe el pana a aparut un baiat pe nume Angelo destul de dragut dar eram de parere ca nimeni nu il poate inlocui parima luna cu Angelo incercam sa fac lucrurile care le faceam cu Alex fara sa imi dau seama incercam sa retraiesc sentimentele pe care le traisem cu Alex...Angelo incepea sa tina la mine pana cand m-a sunat Alex si mi-a spus ca nu ma mai sunat pentru ca avusese cateva probleme mai deosebite si ca el va pleca in Italia pentru ca el ma iubeste si vrea sa munceasca sa se intoarca in cateva luni si in vacanta de vara sa ma duc in Petrosani sa fim din nou impreuna dar Angelo nu stie ca eu mai vorbesc cu Alex si da intr-adevar m-am atasat si de Angelo dar ma gandesc mereu la Alex chiar daca nu vorbim prea des Alex este mai special si il iubesc enorm sunt confuza dar va rog ajutati-ma si spuneti-mi ce sa fac cum sa o scot la capat

Răspuns Câştigător
| lolly a răspuns:

Buna...Cat timp ai impreuna cu Angelo? Daca despartirea a fost si una dintre dorintele lui Alex? Ne poti spune motivul despartirii, sa stim mai exact, poate te putem ajuta.Eu zic sa te decizi cu care vrei sa ramai.Iti dai seama ca pana vine Alex din Italia, tu poti sta cu Angelo si cand revine sa te duci la Alex, dar e total gresit.Il vei face sa sufere. Daca nu ai o relatie foarte serioasa cu Angelo, explica-i ca nu ai depasit momentul si ca te-a cautat iar.Ca-ti pare enorm de rau ca s-a atasat de tine, si ca este foarte de treaba, canu e vina lui, dar simplu nu poti trece peste. Sper sa te inteleaga, si Alex sa fie alesul.Ai grijahappy Si ofera-mi niste raspunsuri la intrebarile de mai sus.Te rog comentariu/privat sa-mi apara.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa decizi cu cine e mai bine sa ramai (ori cu Angelo sau Alex) apoi iei o decizie finala.

| NoChanceForUs a răspuns:

Prea mult scris, nu am citit.

| kkkmakafull a răspuns:

Hey eu sunt din petrosani si ma rog in ce oras te-ai mutat? fa ce iti spune inima!

| WhiteChocolate a răspuns:

Honey, TU AI AUZIT DE SEMNE DE PUNCTUAŢIE?
Scuze, dar nu reuşesc să înţeleg sad

| XXXL a răspuns:

Eu nu inteleg ceva, ce ai discutat cu Alex la telefon, ce ti-a dat de inteles?

| XtremePWN a răspuns:

Scoate-o

| NothingToEat a răspuns:

Buna:*
Sa stii ca si mie mi s-a intamplat o chestie la fel ca aceasta.Si pe iubitul meu il chema Alex si il iubeam mai mult ca orice pe lume.Mama era impotriva lui si mereu ma certam cu ea pentru elcrying. Intre noi a patruns o cearta si chiar nu stiu cu ce am gresit, Dupa toate astea i-a spus varului sau sa imi spuna ca nu mai vrea sa fie cu mine si ca se desparte de mine, Faptul ca nu mi-a zis mie in fata ma face sa ma simt si mai rau.Am plans mult dupa Alex si cred ca el nu m-a uitat si nu stiu eu vreau sa fiu din nou cu el dar na... a zis chiar el ca nu vrea sa mai fie cu minecryingDin cauza lui am ajuns si sa fumez, crede-ma
Cat despre tine cred ca trebuie sa te intelegi pe tine si sa iti dai seama incet-incet cine tine mai mult la tine si cine te iubeste cu adevarat.Angelo sau Alex? Iti doresc numai bine si sa faci ceea ce este bine
Sper ca te-am ajutat. fundita?

| alecsalecs a răspuns:

Iti Garantez ca vei suferii enorm pe langa asta vei face si pe cei din jurul tau sa sufere si toate astea doar din cauza ta! Cred ca trebuie sa iei o hotarare foarte ferma si sa renunti la unul dintre iei! Si ramai cu acela langa care te simti cel mai bine ar trebui sa iei o hotarare cu inima si din tot sufletul ok? Cred ca habar nu ai ceea ce vrei si iti va fi extrem de greu! MAI CRED si ca esti extrem de visatoare aproape crezi tot ceea ce ti se spune in fine nu vreau sa te jignesc dar ar trebui sa traiesti mai mult cu picioarele pe pamant si sa nu mai plutesti asa ca o pasare"in neant!