| Amalia2305 a întrebat:

Buna TPU.va rog sa ma ajutati cu un sfat(nu este o problema grava dar nu mai suport situatia in care ma aflu) Sa incep, inainte cu aproximativ o saptamana inainte de inceperea vacantei de vara am intalnit(din pacate) un baiat.Eram cu cateva prietene si urma sa ne intalnim cu un amic(geo)iar acesta a venit insotit de un prieten de-al lui(alex)nu au stat mult, iar imediat dupa ce au plecat m-a sunat alex de pe numarul lui geo sa ma intrebe daca poate sa ia numarul meu de telefon, crezand ca nu o sa ma sune vreo-data am acceptat oh go on(stiu, am facut o greseala sad ). In seara aceea am vorbit la telefon vreo jumatate de ora si cum vroiam sa inchid repede schimba subiectul astfel incat nu prea am avut ocazia.Aceeasi poveste s-a repetat timp de o saptamana pana cand intr-o seara m-a sunat si a inceput sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el, eu am refuzat din start spunandu-i ca am prieten(ceea ce este si adevarat) si ca nu vreau sa am nici o treaba cu el iar el imi tot spunea ca poate nu vreau acum, dar dupa ce ma voi desparti de prietenul meu voi vrea.Atunci i-am zis sa nu ma mai sune pentru ca ma deranjeaza, insa nu a inteles si si ma suna din ce in ce mai des... ajungeam sa am 20 de apeluri nepreluate de la el in doar 2-3 ore time out. Timp de o luna aproape nu i-am raspuns la telefon crezand ca o sa inceteze, insa suna din ce in ce mai des, lasa mesaje vocale etc.in fine (deja m-am lungit cu detalii si nu e binelaughing )ieri seara nu am mai suportat asa ca am raspuns si i-am spus sa nu ma mai sune ca nu avem ce vorbi, iar el mi-a raspuns "lasa ca avem ce sa vorbim" si ca vrea sa fim impreuna i-am repetat faptul ca nu vreau sa am nici o treaba cu el si ca sunt ocupata si am inchis, azi m-a sunat de mult mai multe ori decat obisnuia s-o faca inainte sa raspund (plus ca el ma suna si pe la 6-7 dimineata cand dorm si noaptea tarziutime out) Deci, ce parere aveti? cum as putea sa scap de el? sau cum il fac sa intelega ca nu vreau sa am de aface cu el si vreau sa ma lase in pace? puppy dog eyes va rogg dau funda pentru cel mai bun sfat si vot la toate celelalteee :*

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna amalia:X
Pai ai putea sa pui numarul la respingere,adica tu sa nu primesti nimic, dar lui sa ii apara apel respins, sau ai puttea sa i-l dai la telefon prietenului tau, sau sa iti schimbi cartela

8 răspunsuri:
| Amalia2305 explică:

De schimbat numarul imi este cam greu dar ma gandesc ca oricum poate sa faca iar rost de el. daca ii pun nr in lista de respingere ma suna de pe alt numar (am uitat sa mentionez : nu ma suna numai de pe numarul lui ci si de pe numarul unor amici si uneori chiar cu necunoscut ) de vorbit am incercat sa vorbesc cu el si sa-i explic ca nu vreau sa am de-aface cu el.dar nu inteleg ce vrea de la mine din moment ce eu am fost foarte clara cu el de la inceput.straight facestraight facestraight face

| ThyNnOotSa a răspuns:

Am patit si eu ceva de genu, si nu scapam de un tip, singura mea solutie a fost sa-mi schimb nr de tel. Sa nu crezi ca nu am incercat sa stau de vba cu el si sa.l fac sa inteleaga, dar el o tinea pe a lui una si buna, asa ca nu ai ce discuta cu pers de genu, le tai "craca" direct.

| Catalinaaaa_4517 a răspuns:

Singura` solutie e sa-ti pui prietenu` sa se lege un pic` de el si sa-i spuna sa nu te mai sune`. Succes :*. Funda`puppy dog eyes?

| F13Meteor a răspuns:

Singura solutie e sa'mi dai mie nr lui, sh am eu grija sa'i mut nasu deasupra frunti laughing)

sau pune 1 prieten ceva sa'l ia la pumni, sa vezi cum se potoleste, e garantat 100% laughing

| draculainpersoana a răspuns:

Poi te-as sfatui sa-ti schimbi cartela (eu asa fac ) te-as sfatui sa-i zici si pretenului tau dar tinand cont ca tu ai acceptat sa -ti ia nr poate el va crede ca l-ai placut si nu mai stiu ce,ma rog, pai explica-i ca nu poti fi cu el,ca ai o relatie si ti la prietenul tau ameninta-l,spuni orice ca sa scapi de el, i-al cu frumosu spuni ca nu puteti fi decat amici. Sper sa scapi de el stiu cum este sa te streseze cineva asa, urasc genul asta de oameni, sunt enervanti. Pa pa te-am pupat!

| Elena3_7266 a răspuns:

Buna...pai poti sai ii mai spui inca odata ca nu mai vrei sa vorbesti cu el dar mai sever sa vorbesti sa nu fii moale si poti sati ei un numar nou de telefon, sau chiar poti sa ii spui lui prietenul tu ca el sa ia masuri cu el...succes

| kidu_9600 a răspuns:

Poi ai putea sa il bagi nr lui de telefon la lista de respingere. Ai mai putea sa te intalnesti cu el "inevitabil" cand esti cu prietenul tau si sa ii spuna el sa te lase in pace ( evident ar trebui sa stie de situatia asta ).Sau sa iti schimbi nr de telefon daca nu ai incotro pentru ca e ceva deranjant.

| Sakorya a răspuns:

Ignore him