| Glumeam0M_1320 a întrebat:

Dau FUNDA! vreau sa ii jur partenerei iubire vesnica in fata lui Dumnezeu (in fata bisericii sau in biserica), dar nu stiu cum sa formulez...va rog ajutati-ma, dati-mi niste ideei.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| PetreConstanta a răspuns:

Nu jura niciodata in fata lui Dumnezeu S-ar putea sa nu te poti tine de cuvant si ce faci? Singurul juramant care se face in biserica este atunci cd te casatoresti si ai vazut ca tot se despart oamenii Eu te sfatuiesc nu te jura niciodata in fata lui Dumnezeu sau pe Dumnezeu pentru ca nu stii maine ce iti rezerva viata Te rog AI FRICA DE DUMNEZEU Daca fata te crede ca o iubesti este ok De ce trebuie sa faci asta De unde stii ca nu va gresii ea sau tu mai incolo si pacatul este al tau Nu-l amesteca pe Dumnezeu Mai bine roaga-te Doamne Iisuse Hristoase - fiul lui Dumnezeu ajuta-ma sa-i demonstrez iubitei mele ca o iubesc Lumineaza - mi tu mintea sa stiu ce sa spun Asa da mai merge Sa-ti ajute Dumnezeu

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Decat asta, mai bine rugati-va amandoi ca El sa intareasca iubirea si apropierea dintre voi. thinking

| MMihai a răspuns:

Mă tu vrei să te însori cu femeia respectivă sau (vreau sa ii jur partenerei iubire vesnica in fata lui Dumnezeu (in fata bisericii sau in biserica), dar nu stiu cum sa formulez...), ca să o prostești să facă sex cu tine? Te bate Dumnezeu dacă faci de astea!

| Honeybunny a răspuns:

Inteleg ca o iubesti dar toate la timpul lor, altfel casatoria n-ar mai fi nimic specialhappypoti sa-i zici ca o iubesti sa ii demonstrezi etc dar iubire in fata lui dumnezeu se declara la casatorie nu asa pur si simplu. succes

| mary_1521 a răspuns:

Nu neaparat trebuie sa ai explici ca o iubesti sau sa ai juri iubire vejni, ea trebuie sa aiba incredere in tine si sa simta cat de mult o iubesti.

| portocaliu a răspuns:

Daca relatia voastra a ajuns la nivelul acesta, cu siguranta poti sa o faci sa se simta speciala. Tu stii cel mai bine. Fii sincer... si bea ceva inainte... pentru curaj (glumeam)

| Glumeam0M_1320 explică:

Am uitat sa specific ca nu in fata cu un preot, doar eu cu ea