| cristina66 a întrebat:

Dau fundita, sunt foarte trista; am fost cu un tip o in jur de 2 luni, m-am indragostit la nebunie de el foarte repede, iar el mi-a dat papucii dupa ce ca tot el era vinovat ca primea mesaje de la altele si a zis ca daca nu este incredere mai bine o lasam balta. El a sustinut ca nu are treaba cu altele si doar pe mine ma vrea ca pe mine ma cauta, pe mine ma suna etc.Si ca nu trebuie sa bag in seama niste mesaje eu normal ca i-am facut scandal, si el mi-a dat verde, apoi am mai vb la tel si prin mesaje ca amici, m-a scos peste tot cat am fost impreuna si ne-am inteles super imi facea tot pe plac, si chiar sufar dupa el.Si dupa ce ne-am desp. a zis ca vrea sa fim amici buni, asadar m-a tot scos in diferite locuri, imi cumpara de toate, adica ca amici ne sunam si ne intalneam ca si cum am fi impreuna si ma pupa pe obraz, imi pupa mainile, ma imbratisa, eu cred ca totusi nu ii sunt indiferenta.Si i-am tr intr-o seara sms ca trec peste toate ca il iubesc si ca sa ne impacam si el tot ezita rasp, apoi a zis ca mai bine ca amici, dar confuzia mea consta in faptul ca desi nu mai sunt cu el ma intreb ce baiat ca amik doar ii face unei fete pe plac, ii cumpara de toate, am iesit alataieri seara cu el la o pizaa si cu fratele lui, ne comportam ca si cum am fi impreuna doar ca nu e sarutam si glumim, ne intelegem super.Si ma deruteaza mult faptul ca nici nu vrea sa ne impacam, dar totusi ma cauta si se intereseaza de mine, deci mai precis ne comportam ca un cuplu dar suntem doar amici si eu i-am marturisit ca sufar si il iubesc si el totusi nu vrea impacare si inca o chestie.Cand vb la telefon ma alinta mereu imi zice gurita, iubito, etc.Si imi trimite sms-uri ca ii dor de mine si ca ii asa greu dar e mai bine acum decat mai tarziu.Si azi noapte mi-a tr ca sa am grija de mine, sa fiu cuminte, ca ma pupa si ca ii dor rau de mine si mi-a mai zis ca dac anul ii dau un telefon sau un sms se simte aiurea si dupa ce vb cu mine e mult mai linistit si mereu imi trimite mesaje cu vorbe dulci si frumoase ca si cum am fi impreuna, imi zice ca iubita mea, gurita mea, etc.Chiar nu mai pot, nu inteleg oare ma testeaza, oare ce vrea? Ce pot sa cred despre toate astea chiar il vreau in viata mea, e barbatul ideal pentru mine e genul meucrying, e frumos, destept, inimos, voi ce parere aveti despre comportamentul lui si ce ar trebui sa fac eu?

1 răspuns:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca e un Don Juan.Stie sa trateze o femeie in asa fel incat sa ii cada in plasa.Tu te-ai lasat sedusa de frumusetea lui, de banii lui si ai uitat ca mai important e ce fel de om este.

Degeaba te scoate peste tot, iti cumpara lucruri daca el nu renunta la ''celelalte'' pentru tine.

E genul independent.Probabil tu esti cea la care se ''intoarce''. Stie deja ca te poate avea oricand.

Esti garantata pentru el.

Cum poti schimba asta?

Foarte usor.Ca sa ii testezi afectiunea si daca are simtul proprietatii legat de tine, tot ce poti face e sa-l faci geloshee hee.
Atunci o sa vezi daca gesturile lui de mare indragostit dar retinut, sunt adevarate.

Daca tot sunteti asa buni amici,povesteste-i de un baiat (sa existe), cere-i parerea, flirteaza cu altii cand esti cu el.In acelasi timp, nu te schimba fata de el.

Procedeaza si tu ca el!