| cristina66 a întrebat:

am fost cu un tip 2 luni, ne-am inteles foarte bine imi facea toate placerile, ne-am inteles bine, dar el a fost plecat in strainatate cativa ani si acolo a avut o relatie de 2 ani din cate mi-a zis/A spus ca nu mai are nimic cu ea, ca pe mine ma vrea, dar am vazut la el in tel.mesaje de la ea pentru el six el ii trimitea, si din cate am inteles el ii trimite bani ei acolo.Atunci m-am certat cu el si a zis ca sunt doar amici si ca eu nu pot sa inteleg asta, ca se ajuta la nevoie ca si ea il ajuta cand are nevoie, ca ea are nevoie de bani si el vrea sa o ajute doar ca amici, eu normal ca nu am crezut si i-am facut o criza de proportii si atunci el mi-a zis ca eu nu inteleg si ca mai bine o lasam balta ca mai bine ramanem amici in plus tot primea mesaje si de la altele cu tot felul de declaratii de dragoste si ca de ce nu le raspunde, etc.Normal ca m-a deranjat si a zis ca nu am dreptul sa ii fac asa si el cu mine isi petrece timpul si de mine ii pasa si sa nu bag in seama mesajele, eu nu puteam sa fiu asa fraiera si normal ca m-am luat de el. El a zis ca o terminam daca ma port asa, si ne-am despartit. Apoi mi-a trimis el dupa 2 zile mesaj ca ce fac ca ma pupa, sa fiu cuminte, bla bla, apoi m-a sunat si m-a invitat sa iesim undeva.Am iesit ca amici, ne-am simtit bine, mi-a luat de toate si apoi m-a adus acs, ne-am pupat pe obraz.SI apoi ma tot suna a doua zi si a zis ca nu ii e totuna si mi-a tr sms ca ii pare rau ca nu suntem impreuna si ca atunci cand e cu mine uita de toate probleme.Bine,ieri m-a sunat sa ma intrebe daca mi-e pofta de ceva sa imi cumpere, i-am zis ca as manca niste fructe si a venit la mine cu frcute si tot era interesat ce am mai facut, tot avea grija de mine sa nu racesc sa nu imi fie frig.Si apoi i-am tr sms in care i-am spus ca daca ar vrea sa trecem peste tot si sa ne impacam ca nu mai puteam, am ajuns sa il iubesc intr-un timp ff scurt. EL mi-a trimis dupa cateva ore sms ca ce faci pui, ca mi-e dor de tine, ca t epup, dar nu a zis daca ne impacam sau nu.SI azi m-a sunat si nu mi-a dat un rasp ci a zis ca ma suna mai tarziu si vb. Vr sa zic ca s-a purtat cu mine cum nu s-a purtat niciun baiat.FOarte atent si grijuliu cu mine, sa nu imi lipseasca nimic. Dar totusi m-a durut faptul ca era cautat atat, si nu stiu ce simte el ce vrea.Ca din cate am vz nu cred ca vrea doar amici.nu cred ca ii sunt indiferenta, ca un simplu amik nu e asa cum e el, sa ma sune si mesaje si sa imi faca poftele. Dar nici nu mi-a zis ca ne impacam, oare ce are de gand cu mine, ce credeti?

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pune-l sa-ti explice de ce il tot cauta altele si care e adevarata lui relatie cu respectiva ''amica''.Eu cred ca e ceva mai mult intre ei; poate o dragoste imposibila dar cu multa pasiune intre.

Ca-ti face toate poftele demonstreaza ca e generos cu toata lumea, deci ai putea, oarecum, sa crezi ca unei foste aflate la ananghie ii mai trimite bani.Totusi,nu prea mi se pare frumos din partea ta sa incepi sa profiti de beneficiile astea.

Suna-l si spune-i ca vrei sa-l vezi.Atunci ii spui ca vrei sa reluati relatia.

Daca vezi,dupa impacare, ca tot primeste mesaje si nu face nimic in privinta asta, fa-l si tu gelos.Un cui scoate alt cui.Ma rog, nu exagera!

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Sa nu te superi ca-ti spun ce cred: tu esti amica din Romania, asa cum cealalta este amica din strainatate!

| kissmealiss a răspuns (pentru fabiola):

Aici si eu cred ca ai dreptate

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Vrea sa se impace cu tine happy
Ii lipsestiwinking
chiar nu vezi ca omu` asta tine la tine?hee hee

Sfatul meu : impacate cu el happy

iar faza cu fata aia. incearca sa ai incredere in el straight face

| LuS[z] a răspuns:

He is a player! Nu ai ce sa i faci poate are sentimente pentru tine dar Jocul primeaza in interesele lui. Se pare ca nu poate fi dedicat unei singure relatii. Ar fi cazul sa realizezi ca el nu este ceea ce ai crezut tu si ca mai bine ar fi sa ii spui din moment ce joaca ping pong cu tine...

| amys a răspuns:

Fa ce simti u ca trebuie sa faciwinking