| AndreeaMoza15 a întrebat:

De ce fetele se îmbracă aproape goale? Gen am văzut la școală în pauza o fata din alta clasa care era aproape goala, avea niște pantaloni pe ea ori transparenți ori colanți nu stiu ce pantaloni erau aceea dar pot spune ca erau niște pantaloni prin care i se vedeau chiloții de la distanta deci oricine se uita la ea ii vedea chiloții.De ce le place fetelor sa vina asa la scoala? Mie una nu îmi place.

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fetita, ai o obsesie cu colantii si chilotii fetelor... eu cred ca tu esti baiat.
Mai uita-te si in alta parte, daca nu-ti place ce vezi!

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu e baiat, dar cam stiu de ce nu ii place ei ce fac alea.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Mosotti):

E grasa si urata?

| Mosotti a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu stiu, eu o sa dau o parere doar dar poate gresesc, poate acele fete au ce arata si ea nu.
Dar mai e varianta ca si daca are ce arata, sa nu fie felul ei de a fi asa, si asta este posibil.

Ca nici eu nu ma duceam in cluburi si baute cu colegii la liceu chiar daca nu eram cu nimic altfel decat ei.
Nu imi placea pur si simplu, si la asta se refera, dar eu nu ii condamnam pe ei, chiar daca nu erau ca mine, nu ma intrebam "de ce le place?".

| Mosotti a răspuns:

Pai nu-ti place tie, dar nu toata lumea trebuie sa gandeasca ca tine. E normal si cum gandesti tu pentru tine, si la alea e normal cum gandesc ele.
Si daca vin asa la scoala ce? Ca doar nu dau in cap. atat timp cat nu fac rau cuiva, este okey.
Plus ca vor sa atraga baietii cei mai frumusei, ala e scopul, tocmai sa se vada multe la ea, forme si altele.

| Goete a răspuns:

Pentru ca pe fete.le. excita sa vada baietii cu limba scoasa dupa ele

| VoidEternal a răspuns:

Părinții sunt problema aici. Cel mai probabil.

| Mosotti a răspuns (pentru VoidEternal):

De ce parintii sunt problema? Ca doar nu fac rau cuiva ele, parintii sunt problema cand ar face ceva rau, obraznicie, droguri, bautura, batai, daca nu invata bine.

| VoidEternal a răspuns (pentru Mosotti):

Nu fac rau neaparat, dar traim intr-o societate iar ca sa fim membri cu drepturi depline ai acestei societati, trebuie sa aderam cu totii la un set de reguli si norme sociale. Ca parinte ai responsabilitatea de a te asigura ca odrasla e, sau o sa fie un adult functional, cat mai bine primit in societate, nu aratat cu degetul pe strada si marginalizat. Pentru ca, ne place sau nu, aici traim, daca vrem sa avem cat mai mari sanse de succes trebuie sa nu ne punem singuri bete in roate.

Bineinteles ca acest set de reguli nu este tot timpul rezonabil, sau chiar indicat de urmat, dar principiile de baza nu sunt chestii ridicole, imposibile si ilogice. Iar decenta nu este una dintre regulile absurde.

| Mosotti a răspuns (pentru VoidEternal):

Problema e ca e aratat cu degetul de fraieri, doar nu stau acum sa ma aliniez gandirii unor fraieri.
Trebe aia adusi la open mind! Nu sa ma pun la mintea lor.
Depinde ce inseamna decenta, e relativ termenul, se poate modifica oricand, nu lua de etalon decenta de acum 40 de ani care era scoasa de smecheri pentru interesul lor de fapt, totul e politic, nimic nu e intamplator, scopu era sa trezeasca cat mai putin instinctele masculine sau feminine pentru ca statu avea nevoie de familii pentru copiii care vor munci pentru smecheri ca ei sa stea in lux, si sa aiba ei siguranta ca vor avea asta, nu aveau nevoie de haos, avorturi si altele care sa le strice lor treburile.

| Crackman a răspuns:

Tie nu, altuia da si tot asa

| anonimuIl a răspuns:

Așa e normal la vârsta lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las' că venise una în liceu, în prima zi, cu un tricou prin care i se vedea sfârcurile. Nu purta sutien.

Unele confundă școala cu cluburile.

| Together a răspuns:

Ca sa atraga baietii sexy.

| user0010 a răspuns:

Eh. așa vă place vouă, umblați după "acadea", relații serioase, niciuna nu v-ați chinui pentru ele.

| AndreeaMoza15 explică (pentru user0010):

Pai dc își arata formele gen ii se vedeau chiloti prin pantaloni

| iKOSTIN a răspuns:

Pentru ca e o pitipoanca si ii plac smecherii cu bmw, mafiotii cu bani. Nu trebuie sa iti placa tie!