| anonim_4396 a întrebat:

Dc oare ne indragostim de cine nu trebuie?
povestea mea a inceput la inceput anului de scoala (2010-2011). eram afara in curtea scoli cu cea mai buna pr si eram entuziasmate ca ne vom revedea gasca de prieteni cu care am intrat in atatea belele laughing am mers in clasa am stst de vb cu pr nea bucurat neam vazut am stat de vb cu diriga si a aparut el dragostea vietii mele in drum ce mergeam spre etaju 2 el era cu pr si vb si a fost dragoste la prima vedere si acum in vacanta nu mai pot de doru lui ...neam uitat si inca ne mai uitam unu la altu in orice secunda a zilei a fost frumos de craciun cand neam jucat impreuna cu zapada din greseala am cazut si unu peste altu laughing a fost foarte romantik si frumos dar problema e ca ne place mult unu de altu numai ca nu avem curaju nici sa ne salutam intr-o zi cu o saptamana inainte de vacanta albert un coleg (si din gasca un pr fosrte bun) a strigat in gura mare ca-l plac saracu baiat cred ca sa rusinat foarte tare si a zambit apoi a inceput sa ma mai salute ma atins de multe ori s-a uitat la mine de multe ori da mie imi place chiar fosrte mult de el si as vrea sa mai vb pe mess da nu am idul lui si nici el pe al meu si nu vreau ca iubirea asta pentru el sa se transfosrme in obsesie. si in ultima zii(de scoala) vineri era cu nency o fata dupa care mor baietii si prieteni lui mai vazut si iau facut semn ca vin eu sau ceva si cand am venit i-am vazut sarutandu-se da nu i-am bagat in seama iar cand am venit acasa am plans toata ziua si toata noaptea pe mine ma afectat fosrte mult da nu stiu cum a putut sa-mi faca una ca asta va jur ca daca n-ar fi fost acolo (baiatu pe care il plac )cred ca ii trageam cu ceva in cap lu nency. voi ce credeti ca ar trebui sa fac infara sa discut cu el .P.Sel e mai mare decat mine cu 2 ani

6 răspunsuri:
| Alleee18 a răspuns:

Se poate ca,daca prietenii lui i'au facut semn ca vii.el sa fi incercat doar sa te faca geloasa,sa te faca sa vrei sa vorbesti cu el pe mess. Si cred ca a functionat.Dar este de asemenea posibil sa nu te placa si sa incerce doar sa te amageasca, sa se joace cu sentimentele tale.
De ce nu vorbesti cu fata respectiva sa vezi ce se intampla intre ei? Dar cu calm, nu sa mergi sa o bati [:d].Dar sa nu crezi tot ce'ti va zice ea.La urma urmei tot va trebui sa vorbesti cu baiatul, e singura solutie.
Sper sa fii bine, sa afli ce se intampla si sper sa reusesti sa fii cu baiatul asta. Fa'ti curaj si spune'i ce simti pe viitor.Multa bafta :*

| Andreea357 a răspuns:

Trebuia sa o bat defata cu e si cu toata lumea fata aia e o scorpie incearca sa-mi faca viata un calva inca de la gradinita si stia cami lk de el si acum nu stiu cine cu cine so sarutat poate ca ia lo sarutat ca atunci cand m-am uitat in spate am vazut-o cum radea la mine sil tinea in brate si n-are ce sa fie intre ei 2 ca nency are pr...da na ce pot sa fac asta e o sa las sa se intample totul de la sine...si chiar as vrea sa vb cu el aik si pr lui si pr mei incearca de mult sa ne apropie da nici unul nu reuseste.si credeti-ma ca m-am saturat pana peste cap

| lAuRitAs a răspuns:

Du-te si ****l

| chrisstina a răspuns:

Nu e imposibil sa faci rost de id, vb cu el ca sa stii sigur daca si el simte la fel si sa nu iti faci sperante degeaba ca cine stie ce viata are el in afara liceului si ce iubita il asteapta acasa

| AngelLHearT a răspuns:

Fara suparare dar dc ar trebui sa o bati pe ea? in fond tipul e de vina pentru ca se saruta cu ea. daca el nu vrea asa mai ziceam dar...Deci spre binele tau treci peste invata din greseli nu nu mai relua faze din astea ( P.S. printre prieteni tai sau grup poate cineva chiar te place asa ca nu fi prea orbita._)

| byLov3 a răspuns:

Nici nu sty ce experiente am si eu in iubiri d.astea... probabil ca a vrut sa te faca geloasa, sa vada cum reactionezi. Fostul meu iubit ii zicea unui prieten de.al meu ca a facut rost de ID.ul uneia buna rau si chestii d.astea. Eu una nu m.am suparat, in schimb, prietenul nostru a vazut cum ma uitam la el si i.a zis "bai prostule, taci ca mergi singur acasa." apoi, eu i.am spus ca daca nu mi.ar fi asa sete, i.as turna apa (din sticla) in cap. Nu a mai zis nimic toata seara de nici o fata, desi, a mai facut chestii de genu. cand mergeam la scoala, mi.a spus ca in seara aia, dupa ce am plecat eu acasa, si i.am zis sa stea dracu acolo ca imi e frica sa nu pateasca ceva, mi.a zis ca a iesit prin spatele blocului. prietenul nostru, din nou a comentat " s.a dus sa se intalneasca cu amanta". eu, nu sunt geloasa de fel, si i.am zis, tachinandu.l, ca nu sunt suparata. Dupa vreo 5 minute, a realizat si el sa.si tina gura si sa nu faca faze d.astea, pentru. ca eu tin prea mult la el ca sa il pierd, dar pentru. inselat, renunt la orice sentimente.

Cere.i unui prieten comun ID.ul lui si spune.i ca trebuie sa discutati ceva important care nu are amanare. Apoi, vorbeste cu el si "apropiati-va"... spune.i ca te place un baiat si imbarliga-l cu chestii d.astea. --> daca el incepe sa ceara prea multe detalii despre el, clar e gelos, deci clar te place! succes!