| anonim_4396 a întrebat:

Deci situatia mea e complicata. sa incep cu inceputu.Pe a 3-a m-am \"intragostit de o fatA" pana pe a 5-a de atunci ce sa zis am inceput sa o plac tot mai tare si acum o iUbesc.

acum sunt pe a 8-a de 6 ani de zile nu am avut curaju sa i spun ca o iubesc

. Suntem cei m ai buni prieten

si ne distram f bine impreuna. Ea are un priteen de 18 ani da sta cu el numa de plictiseala cred ca. ca am mai auzit povesti. faza e ca... defiecare data cand vine vorba de ceva mai nu stiu cum sa zic. si sunt mai multi baieti "ma evita"/daca de exemplu trebuie sa facem ceva in perechi alege alt baiat care il vede primul dupa mine. dar metionez ca suntem foate buni prieteni; x.[Pe a 3-a m-a placut

] si de atunci am ramas prieteni buni. dar azi la gratar.am facut gratar cu clasa ma rog jumate... s-a intamplat sa isi piarda telefonul. si a fost suparata si a dat vine pe mine. dupa 2 ore in care l-am cautat l-am gasit si i-am zis ca era acolo unde ai fost tu, si am plecat suparat, a venit ea si in loc sa imi zica multumesc a inceput sa zbiere ca acolo n-a fost ea. in fine dupa 2 ore ne-am impacat, neam imbratisat. etc, si imi tot zice mie cai place de un de a 5-a si cand ma vede in ia pe ala sau pe altu i brata si hai sa te pup etc.[in gluma] si daca zic si eu in gluma. zice "tu ma meri ma de aci"dar cand m-a durut capu am intrat in camera sa ma pun in pat sa stau si era si ea acolo si am stat si vine si ma pupa pe obraz

si zice"iti eram datoare". Deci se intamplaa de multe ori asa

E posibil sa o resping intr-un fel si i rusine cu mine de fata lumi sau doar vrea sa ma faca gelos. e Posibil sa ma mai placa? daca i-as spune ca o iubesc am mai ramane prieteni? VA ROG AM NEVOIDE DE SFATURI. AJUTOR ar fi sanse sa ma placa?

2 răspunsuri:
| miiky973 a răspuns:

Pai,nu sunt chiar experta in asa ceva dar iti recomand sa-i spui ca o placi... daca nu o sa-i spui poate candva cand nu o sa va mai vedeti o sa regreti ca nu i-ai spus, dap spune-i si uh cand nu mai sunt si altii p langa voi, poate iti da o sansa...

| Cristhina_7570 a răspuns:

Pai eu zic ca daca o sa ii zici ca o iubesti o sa ramaneti prieteni...Prietenele ei stie ca tie iti place de ea?