| ankabibi a întrebat:

Dc trebuie sa suferim dupa ce pierdem ceva drag?

Răspuns Câştigător
| Victoria a răspuns:

Pentru ca nu ne dam seama de valoarea persoanei dragi decat abia dupa ce o pierdem. Cand o avem alaturi suntem obisnuiti cu prezenta ei, credem ca nu s-ar putea intampla ceva care sa o indeparteze, insa cand nu o mai avem suferim, in special daca este vorba de un parinte(cel mai grav si traumatizant fapt).
Insa este o vorba: Nu plange ca s-a terminat, zambeste ca s-a intamplat!

3 răspunsuri:
| IQOnly a răspuns:

Pentru ca de abia dupa pierdere iti dai seama cat de important e!(precum auzul, vazul sau o persoana)

| DrViorel a răspuns:

Pentru ca niciodata, nici macar cand realizezi ca e chiar punctul culminant, tu eu, sau altii nu ne asteptam sa chiar pierdem, omul este facut sa lupte, altii renunta altii lupta pana la ultima suflare, desi au dus o viata foarte grea, cu certuri nedreptati si sprijin putin... Sfatul meu e sa luptati indiferent cat este de greu, in asta consta viata, lupta pentru ceva frumos, iar cand vei ajunge la acel frumos prin munca, nimic nu este mai inbucurator decat gandul ca va-ti atins scopul. Succes si o zi buna!

| rockismylife a răspuns:

Pentru ca nu ne dam seama de valoarea persoanei dragi decat abia dupa ce o pierdem...