| aNgeLitoOqueviVeEneLinFierNomArIA a întrebat:

De ce de cele mai multe ori ne dam seama ce am avut doar dupa ce pierdem...si constientizam ca nu putem traii fara acele persoane sau lucruri...de ce trebuie sa pierdem si sa suferim pentru a ne da seama ce iubim ce ne dorim... dar fara a exista sanse de a recupera?

Răspuns Câştigător
| alexdop21 a răspuns:

Pentru ca nu stim sa valorificam ce avem decat in momentul in care le pierdem!

E greu sa iti dai seama ca ce ai avut a fost cel mai bun pentru tine.

Incearca sa gasesti un inlocuitor al acelui lucru bun

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Intotdeauna ne dam seama de valoarea unei persoane cand nu mai este langa noi.

| St!L a răspuns:

Pentru ca suntem oameni!
Si cu toti facem greseli in viata si putem invata din ele!

| Delisha a răspuns:

Stiu despre ce vorbesti...straight face
eu am ajuns la concluzia ca datorita faptului ca nu stim sa apreciem ce avem atunci cand e este cazul. apare obisnuinta, incepem sa ne plictisim si uitam adevarata esenta a lucrurilor.
abia cand pierdem pe cineva drag incepem sa simtim lipsa lui/ei si a tot ceea ce faceam impreuna.chiar daca atunci consideram ceva firesc, acum ne-am dori sa retraim macar o clipa de atunci.
insa...nu mai e posibil acum...
incercam sa cautam sa inlocuim, insa nu gasim nimic mai bun.
in final ne obisnuim cu ideea ca nu va mai fi niciodata ca atunci. vor ramane doar amintiri frumoase...
doar amintiri.
sper ca nu te-am intristat
bafta multa!happy

| liudmila a răspuns:

Mai intai trebuie sa stii exact ce cauti si apoi cand gasesti exact ce cauti ai sa realizezi ca ai gasit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Simplu. Nu știm să apreciem ce avem lângă noi, iar în clipa când pleacă, numai atunci realizăm adevărata valoare a ei.
Pa, pa.