| alwayscared a întrebat:

De 3 luni imi vine menstruatia doar o zi ( prima si a 3a sunt doar cateva picaturi). A doua zi vine foarte mult, iar inainte cu 2 3 zile sa vina am dureri de cap foarte mari si uneori de burta (am facut test de sarcina.a iesit negativ).
Dupa fiecare orgasm (creat de mine) ma dor ovarele si am o stare de "lesin" si trebuie neaparat sa mananc ceva dupa.
Alta problema (care nu are legatura cu sexul), am avut acum 2 sapt enterocolita am fost la doctor,luat tratament etc dar acum simt (cand respir) ca imi explodeaza burta si cand apas deasupra buricului este tare.
Un sfat / ajutor, ce poate fii? Multumesc

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie in mod obligatoriu sa fii consultata in primul rand de un medic endocrinolog care sa-ti faca un set complet de analize si cu rezultatele obtinute sa te prezinti la un medic ginecolog. Pe baza acelor rezultate si a consultatie de specialitate, va putea determina precis natura tulburarile hormonale si in stransa colaborare cu medicul endocrinolog sa-ti prescrie tratamentul adecvat. Multa sanatate!

| Felys a răspuns:

Si eu am avut la un moment dat ceva asemanator si mi s-au dat niste anticonceptionale sa regleze menstruatia, vreo 2 luni le-am luat si si-a revenit la normal, mergi la medic si se va rezolva