| jon22 a întrebat:

De aproximativ un an de zile am o relatie frumoasa problema e ca fata are pe cineva cu care este de 9 ani mi-a spus acest lucru de la inceput iar eu am acceptat noi usor usor am inceput sa ne iubim sentimentele din ce in ce mai puternice parintii ei ma accepta m-au placut de la inceput in schimb pe respectivul nu pentru ca in trecut a avut mari probleme cu jocurile de noroc de o casatorie intre ei nu se pune problema mi-a spus acest lucru direct.Ea este un om extraordinar un suflet bland nu suntem impreuna din intamplare cu siguranta mi-a oferit timp dragoste tot, s-a comportant impecabil cu mine.Mi-a spus ca pana la vara face o alegere.Voi ce credeti si ce sfaturi imi dati

Răspuns Câştigător
| WildDream a răspuns:

E asa extraordinar de buna, un suflet atat de nobil incat nici nu isi permite sa se joace cu sentimentele a doi oameniwinking Si in caz ca nu ti-ai dat seama eram ironica...
Daca tu ai acceptat sa fii roata de rezerva sa nu ai asteptari prea mari in ceea ce priveste alegerea. Daca ea intr-un an de cand sunteti impreuna nu a putut sa faca o alegere ce te face sa crezi ca nu esti doar o aventura? Daca te iubeste asa mult cum zici de ce nu te-a ales pana acum? Cam multe intrebari daca ma intrebi pe mine...Da na, eu nu am inteles niciodata fetele care inseala, mi se pare o bataie de joc atat fata de parteneri cat si fata de ele insele...

| jon22 explică (pentru WildDream):

Pe de o parte ai dreptate dar...ea in ultimele luni mai exact din primavara incoace a petrecut foarte mult cu mine a facut foarte multe gesturi pentru mine cadouri multa antentie.Si eu la randul meu am oferit tot absolut tot ce a depins de mine

| WildDream a răspuns (pentru jon22):

Ok a facut atatea dar totusi ea e tot cu celalalt...De el ce zice? Il iubeste? Sta cu el numai din obisnuinta? El are o situatie materiala mai buna si din cauza asta sta cu el?
Eu cred ca la inceput a vrut sa fie doar o aventura si totusi s-a indragostit de tine pe parcurs, dar trebuie sa ia o decizie ca asa nu e corect fata de tine si nici de celalalt. Tu nu poti decat sa astepti (din pacate) ca ea sa se hotarasca ce vrea de la viata ei.

| jon22 explică (pentru WildDream):

E posibil si obisnuinta de aventura nu se pune problema mi-a arat de la inceput ce vrea si mi-a spus de relatia ei eu am accept pentru ca imi place de ea si ca femeie si ca om ne-am atasat unul de altul de sex am facut greseala sa ii zic dupa vreo luna si s-a suparat totusi momentul a venit un pic mai tarziu si am facut dragoste am simtit ca e ceva diferit mai special.Acum astept imi vad de treaba mea.

| WildDream a răspuns (pentru jon22):

Orice decizie ar lua cineva tot o sa aiba de suferit din pacate...
Si cum zice si Oana92, daca a putut sa faca asa omului cu care era de 9 ani oare nu poate sa-ti faca la fel si tie?
Tu te-ai indragostit, acum o sa vezi daca ea iti impartaseste sentimentele, pentru ca asta e adevaratu test si nu cadourilewinking

| jon22 explică (pentru WildDream):

Ea mi-a impartasit multe sentimente s-a vazut nu avea cum sa se prefaca atat la un moment i-am zis ca o las asta undeva prin vara si a plans de a rupt si a venit dupa mine acasa

| WildDream a răspuns (pentru jon22):

Si tot nu inteleg daca e atat de moarta dupa tine de ce nu-l lasa pe celalalt? O tine cu forta? Are copii cu el? Sau e atat de necoapta la minte incat sa nu stie ce vrea sa faca cu viata ei?
Urata situatia in care esti...in loc sa te bucuri de persoana iubita, tu stai amant ca ea nu stie ce vrea.
Oricum o parte din vina o ai si tu pentru ca ai acceptat situatia asta si ea acum trage de timp stiind ca tu ai acceptat si nu o pleci de langa ea.

| jon22 explică (pentru WildDream):

Cam asa este nu e vb de copii casatorie intre ei mi-a zis ca sentimentele nu se schimba peste noapte si ruptura nu poata sa vina brusc

| WildDream a răspuns (pentru jon22):

Cu cat o sa treaca mai mult timp o sa-i fie si mai greu sa renunte la el, ca poate o sa faca 10 ani cu tipu. Oricum o ruptura s-a facut intre ei (desi poate ea nu e constienta) in momentu in care ea a inceput sa tina la tine.
Daca nu sunt prea indiscreta, cati ani aveti?

| jon22 explică (pentru WildDream):

Ea face peste o luna 29 eu in aprilie 25

| WildDream a răspuns (pentru jon22):

Are ceva ani asa ca ar trebui sa aiba si ceva minte... Teoretic...
Sper sa iasa asa cum vrei si ea sa te aleaga pe tine happy

| jon22 explică (pentru WildDream):

Sa dea Dumnezeu.Multumesc pentru sfaturi.

14 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Eu te-as sfatuii sa astepti, intr-adevar va iubiti daca de atata timp sunteti impreuna ea avand o relatie. Nu pierzi nimic daca astepti, si cu siguranta te va alege pe tine.

| Oana92 a răspuns:

Un om extraordinar nu isi bate joc de 3 oameni in acelasi timp: de tine, dea ea si de celalalt.
9 ani? pai aia e relatie mai mult decat serioasa, daca nu vrea nimic serios cu respectivul(casatorie) de ce continua relatie cu el, mai ales ca sustine ca are ceva probleme...Si eu nu inteleg ce relatie are cu ala din moment ce te-a prezentat parintilor!
Nu uita un lucru, daca e in stare sa-i faca asa ceva unui om cu care are o relatie de 9 ani cel mai probabil o vei pati si tu...

| Shadow275 a răspuns:

Prima oara am crezut ca nu am citit bine.straight face Inseamna ca o iubesti mult, incat ai acceptat sa fi cu ea in timp ce mai are o relatie. Parerea mea ca trebuia sa aleaga de ceva vreme, bine ca nici acum nu e prea tarziu, dar pana la vara nu crezi ca e ceva timp?! Nu zic ca ar trebui s-o presezi, dar stii si tu cine alearga dupa doi iepuri deodata nu prinde niciunul, iar ea se pare ca inca alearga. O zi buna!