| Andreeaa20 a întrebat:

De când m-am despărțit de prietenul meu sunt foarte stresata ma enervez din orice si in acelasi timp îmi vine sa mor. Mă deranjează ca si-a gasit altă prietenă care e foarte urâtă pentru el.Mi-am cumpărat calmante si tot așa sunt. Cum aș putea să mă calmez?

11 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Simplu de spus dar greu de aplicat: Iti impui.

Te concentrezi mama naibii pe altceva, iesi cu prieteni, ia-ti un job, vezi-ti de viata si treaba ta. Simple as that. Frustarea se vede, si bineinteles ca esti frustrata, altfel n-ai mai sta toata ziua sa te gandesti ce face el!

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Te-ai despartit, nu mai ai tu treaba.
Si nu cred ca ar sta cu una care e urata, sau poate o consideri tu urata...
Gaseste-ti si tu un prieten si il vei uita mai usor.

| RAY a răspuns:

Asta chiar e culmea ca acum sta cu o urata in timp ce tu esti miss universe, cautati alt iubit si gata, esti doar frutstrata atat nu ca ar fi vorba de iubire din partea ta, el poate tot simte ceva, poate sta cu aia sa te uite, poate aia si iubeste mai sti deci nu cred

| Violleta2022 a răspuns:

Deci, mori de gelozie, asa-i?
Well, ce sa-i faci, se mai intampla!
Sfatul meu este sa-ti vezi de drumul tau si de viata ta, ca baiatul ala are deja viata lui!

Invata sa te comporti ca un om normal si sa nu-ti mai bagi nasul in viata altora, ca nu-i problema ta cu cine iese ala, daca-i frumoasa sau urata, atata vreme cat el o vede cea mai frumoasa, asa si este!
Cand te apuca gelozia, ia o sticla de apa si toarati-o in cap, este o metoda extraordinara sa te calmezi imediat si sa-ti arate totodata ca nu este problema ta cu cine iese fostul iubit. daca nu ai apreciat ce ai avut, atunci musca din tocul usii sau cauata sa nu-l mai intalnesti vreodata, pentru ca nu-i normal asemenea comportament.

| Freya1 a răspuns:

Esti geloasa.
In loc sa te infunzi de calmante fara prescriptia medicului ar trebui sa treci si tu peste si sa iti ocupi timpul cu altceva.Gasesteti si tu pe altcineva

| GoldenZenith a răspuns:

Concentrează-te pe tine și pe viitorul tau!
Îți strici sănătatea pentru el și nu are rost.
Nu este ultimul tip din lume. happy

| HazelEyes77 a răspuns:

Stiu ca acum te doare dar iti va trece cu siguranta. Pe masura ce trece timpul sentimentele fata de el se vor atenua si nu te vei mai gandi obsesiv la el. Intotdeauna despartirile sunt dificil de suportat si nu ai cum sa nu fi afectata dar incet incet vei trece peste. Ocupa ti timpul si mintea cu diverse lucruri si activitati si te vei gandi mai putin la situatia prin care treci.

| PersonajFictiv a răspuns:

Te gandesti ca era tipul nepotrivit pentru tine si ca o sa iti gasesti altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti găsești alt prieten.

| missfatadelatara a răspuns:

Uită-l!

| leapșa a răspuns:

Asta e!
S-a intamplat, s-a intamplat. E doar o etapa a vietii din care vei invata si vei merge mai departe. Ce-ti pasa ca aia e mai urata? Poate lui ii place personalitatea ei sau poate primeste ceva mai mult.
Tu ar trebui sa te gandesti la tine, la viata ta si mai incolo dupa ce-ti trec resentimentele acestea, iti cauti alt iubit.