| ForbiddenLove a întrebat:

Tocmai s-a despartit o prietena de-a mea de prietenul ei... ce as putea sa fac ca sa se simta mai bine?

Răspuns Câştigător
| Fifylici a răspuns:

Nu incerca sa o menajezi prea mult, lasa-o sa respire, daca simte nevoia sa planga da-i voie sa faca asta cat doreste. Uneori o mangaiere sau simplu fapt ca tu esti prezenta langa ea valoreaza mai mult de cat un milion de cuvinte.Nu incerca sa-i repetei de prea multe ori:"lasa ca o sa fie bine "sau "ti-am spus eu ca nu te merita"(chiar daca asta asa e si tu in sinea ta stii ca ai dreptate) ci fi doar tu insati daca vrea sa planga pe umarul tau lasa-o. Va aprecia mult ca esti o buna ascultatoare.Si nu incerca sa o fortezi sa faca anumite chestii de exemplu sa iasa din casa sau in oras sau mai stiu eu ce.Are nevoie de timp sa isi revina.

5 răspunsuri:
| IepurashRocker a răspuns:

Scoate-o în oras, faceti o petrecere în pijamale (gen Girls Night). fi aproape de ea, consoleaz-o în fiecare minutsel! happy spune-i ceva care sã o facã sã se simtã bine, gen "nu-l mai ai pe el, dar mã ai pe mine mereu!" sau "treci peste el, renuntsã la suspine! ca el sunt multi, ca tine sunt putine." big grin tine-o ocupatã ca sã nu se mai gândeascã la el, dã-i încrederea cã totul va fi bine si fãrã el.

| aquila_4553 a răspuns:

Nu cred ca ar putea sa se simta mai bine. ar trebui sa fiti fata in fata si sa incerce sa se descarce. sa tipe, sa tranteasca nu stiu.incearca sa o duci pe la cumparaturi, ceva care sa nu aiba nicio legatura cu el.in caz ca nu e nicio sansa de impacare...depinde si din ce cauza s-au despartit. poate totusi e doar o cearta minora care se va rezolvahappy Succes!happy

| andreeada a răspuns:

Incearca sa-i distragi atentia! Distrati-va cat mai mult o sa uite!

| Adyr0 a răspuns:

Sa-ti schimbi sexul rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor. Serios acum, faceti ce faceati inainte sa-l fi cunsocut ca sa-l uite mai repede si eventual ajut-o sa gaseasca pe altcineva.

| Mally_7411 a răspuns:

TRIST... Poi, zii si tu ca nu o merita, ca nu trebuie sa planga pentru el! El a pierdut pentru ca n-a stiut sa pretuiasca cat timp a avut! Zii ca n'ar trebui sa se coboare la nivelul lui!