| Adda_2555 a întrebat:

De cand mi-am inceput viata sexual(acum o saptamana)am niste scurgeri vaginale abundente de culoare alb-crem si are un miros neplacut.Care ar putea fi cauza si ce as putea face in legatura cu asta? Inca ceva... dupa contactul sexual am usturimi(cateodata).

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,cred ca te-ai ales cu o candidoza sau tricomonaza.
Tricomonaza este o boala cu transmitere sexuala. Ea necesita tratament pentru a se preveni transmiterea la alti parteneri si pentru a preveni complicatiile.
Infectia se transmite pe cale sexuala de la un partener infectat.
Daca ai intretinut acte sexuale neprotejate,e posibil sa te fi ales cu una dintre acestea,de obicei simptomele sunt usturimi,macarimi,secretii urat mirositoare.Cel mai bine e sa mergi la un control ginecologic ca sa te tratezi; partenerul tau poate avea una dintre aceste boli si sa nu isi dea seama,ca de obicei la baieti nu se prezinta simptome,el poate a luat de la vreo partenera si poarta aceasta boala cu transmitere fara sa stie, desi nu se prezinta simptome, aceasta se transmite.Asa ca mergi la medic si daca ai candidoza sau tricomonaza, atunci trebuie si partenerul tratat.

| LikeNobodyElse a răspuns:

Si limba romana unde "este"?

| Kazimir a răspuns:

Ewwww. Chiar trebuia să ne spui?

| YoungHomie a răspuns:

Nu stiu dc va bateti jos cei care au raspuns primii...

nu stiu scurgerea aia e anormala... poate fi o infectie vaginala candidoza. eu zic sa te duci la un ginecolog si daca ai cumva asa ceva ar trebui sa il anunti si pe pertener sa faca si el tratament sa mearga la medic sa il consulte si pe el dar nu va apucati sa intrebati pe altii ce medicamente sunt bune sau asa sa va zica ginecologul. daca tratezi la timp nu are ce sa ti se intample dar nu lasa timpul sa treaca intreband in stanga si in dreapta ia masuri de pe acu k "dai de naiba" dupa aiahappy

| Kazimir a răspuns (pentru YoungHomie):

''Să vă zică ginecologu''? De când merg baieţii la ginecolog bai başină rasuflată? Şi bine ca are ce are ca se f&% fără protecţie. Sper să vi se usuce p/%¤ la amandouă.
ps. Puţină gramatica nu strică.

| YoungHomie a răspuns (pentru Kazimir):

Sti ai fost chiar nesimtit. bine zis putina gramatica nu strica dar tie nu-ti stricawinking fiecare cu parerea lui sa va zica e valabil pentru toate sau toti care au probleme de genu bine ca esti tu sanatos daca doamne fereste te alegeai cu sida nu mai comentai. pacat k ti sa uscat tie creieru deja la cum sti sa vbhappy

| giuly a răspuns (pentru YoungHomie):

Eşti aşaaaa de proastăăă

| YoungHomie a răspuns (pentru giuly):

Asa-i?
laughingunde era desteptu ce sati povestesc team jignit cumva? vezi'ti de treaba si mai maturizati'vabig grin sau va place sa pareti de 5 anibig grin