| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,
Inca de cand mi-a venit menstuatia prima data, la 11 ani, am inceput sa am scurgeri vaginale zi de zi, cateodata mai abundente cateodata mai putin. Am mai citit despre scurgeri verzi, maronii, galbene, apatoase, grunjoase, etc. Eu nu le aveam asa. Doar transparente, albicioase, ai fara miros.
De cand mi-am inceput viata sexuala, de cateva luni, nu le-am mai avut atata de abundente, decat spre apropierea ciclului menstual. Acum au revenit se pare, si urinez si des, cam de o saptamana toate astea. Mentionez ca am facut-o si o facem mereu protejat si foarte igienic. Oare este vreo problema acum? Dar in trecut ce a fost oare, vorba despre hormoni doar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Din ce descrii tu mie-mi suna a infectie... Du-te la ginecolog.

| doctorandus a răspuns:

La ginecolog.

| vocea a răspuns:

Trebuie sa mergi la ginecooog si sa tii un tratament, plus ca trebuie sa te speli si sa ai o igiena adecvata.