| Farcas a întrebat:

De cand ne-am despartit nu am mai vorbit, pentru ca ne certasem, dar de la un timp ne intelegem mega ok pe mess si aseara am iesit in oras.(el m-a chemat) am stat 4 ore, am vb, am ras. a fost mega bine:X simt ca as vrea sa ne impacam. ce pot sa fac? am vrut sa ii spun insa nu stiu de ce, presimt ca nu mai vrea si ca nu e curios.azi nu am vorbit delocsad. Cand am intrat pe mess am vrut sa vad daca intra pe mine, sa imi spuna ceva.insa nimic. dupa aproximativ 20 de minute a iesit.Cred ca a mers in oras pentru ca e gata vacanta si nah.insa nu stiu ce e in capul meu.am impresia ca a mers cu vreo fata.sunt foarte trista. p. s. avea la status,, love me if you dare,, crying nu stiu ce sa zic, avand in vedere ca se poarte foarte frumos cu mine.va rog mult dati-mi un sfat.multumesc

Răspuns Câştigător
| yami a răspuns:

Ii place in compania ta, se simte bine, dar ii place si sa se joace, ii plac provocarile"love me if you dare"... daca vrei intr-adevar sa fii cu el, trebuie sa te lasi cucerita mai greu, sa pari inabordabila, sa-si satisfaca el ego-ul si atunci s-ar putea schimba ceva in relatia asta. dar, vad ca esti fata isteata, stiu ca-l iubesti, te simti bine cu el, dar daca te cauta doar atunci cand isi aduce aminte sau joaca dupa reguli stabilite numai de el...nu stiu cat te multumeste sa astepti sa-ti dea el semne de viata, sa nu ai nimic sigur... poti face in asa fel incat sa te vrea iar cu adevarat, asta numai daca esti stapana pe tine si stii ce vrei SAU poti gasi ceva mai bun, sa te faca fericita, fara sa mai trebuiasca sa-ti pui intrebari...ps: dc nu ti-ai fi scris numele as fi jurat ca am mai scris o data povestea mea si am uitat cand. exact asta mi s-a intamplat, pana si cu ignoratul pe mess, si eu m-am decis sa sterg tot ce tine de el: id, nr de tel, mesaje, etc; sa pot uita mai repede, cu toate ca nu exista zi sa nu ma gandesc cat de bine ne era, cat de dragut se purta cu mine si totusi nu mergea ceva... daca l-am ignorat, m-a cautat el, iar eu i-am raspuns cu aceeasi metoda: IGNORE

8 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Pai daca toate au fost "mega" până la un punct, ceva s-a petrecut de la urma treaba s-a pleoştit aşa deodată. Secretul e la el si cea care trebuie sa-l descopere esti tu dar asta faţă în faţă si nu pe mess, SMS, tel sau biletele.

| daii a răspuns:

Trebuie sa fii indiferenta( chiar daca te doare) asa e cel mai bine.ca sa isi dea si el seama ce pierde. Pe mess. faza ca nu intra pe tine.stiu.doare.dar cam asa sunt toti( si eu trec prin asta si stiu cum e.tocmai de aceea sunt foarte indiferenta cu el). Oricum nu e bine nici asa.cand te cheama in oras gata iesi cu el.adica cum?! el cand nu are cu cine sa iasa te cheama pe tine sau nu am inteles.in orice caz gandeste-te bine la ceea ce simti pentru el. bafta in continuarehappy

| mariazet45 a răspuns:

Yami ti-ai raspuns singura la intrebare, a fost calificat a fi raspunsu corect, dar oare e chiar asa? Te simti mai bine daca ai raspunsuri corecte? Important e sa te simti bine si nu intodeauna ce este corect iti face si placere. De multe ori santem tentati sa facem lucruri mai putin bune pentru ca asa simtim, si ne iese pana la urma prost, dar daca santem corecti lucrurile ies la fel de prost, apoi ne intrebam cum este bine? De data asta nu gasesti raspunsu in TPU. Timea raspunsu este in sufletu tau si daca trebuie sa lupti cu tine intre ceea ce e trebuie sa faci si ceea ce simti cel mai bine ar fi sa faci ce simti tu. Incearca sa ai o discutie cu el si sa-i spui ce simti pentru ca de obicei pretuiesti un lucru abia atunci cand l-ai pierdut, acordati-va o alta sansa, o meritati.

| cami_6226 a răspuns:

El nu vrea decat sa te faca geloasa, nu cred ca s a indragostit asa repede, el vrea sa faci u urmatorul pas.acum depinde si din vina cui va ti certat, daca ai vreo vina lasa de la tine.succes

| mary_4249 a răspuns:

El a facut primul pas te-a invitat in oras. Acum e randu tau provoacal la o discutie si clarificatii toate lucrurile.

| bombonikme a răspuns:

Vorbeste cu el. fata in fata.nu pe mess nu la telefon daca nu risti sa il intrebi daca vrea sa va impacati nu poti afla raspunsul si vei sta mereu cu incertitudinea asta... daca raspunsul nu e cel asteptat nu e nimic asta va fi un nou inceput pentru tine...succes in continuare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ce simti, spune-i ce doresti. daca nu stie ce intentionezi nu poate actiona nici el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasal ca mai sun multi baieti nu numa el sau poate simte nevoia sa fie singur nu stiu