| LaraNicole a întrebat:

m`am despartit de prietenul meu pentru o prietena.la care nu am putut renunta...lui nu ii convenea(din motive intemeiate) dar eu eram singura ei prietena care o cunoaste asa cum e si nu cum crede lumea.adica nah, adevarul e ca isi cam insela prietenii.Pana la urma ne-am impacat, el nu vroia sa ne impacam pentru ca a spus ca sufera prea mult pentru mine si face tot ce poate ca sa ne fie bine(adevarul e ca se comporta cu mine ca si cu o printesa). Am realizat cat imi este de greu fara el si am plans fara incetare.eram disperata si intr-un moment de cadere m`am taiat pe vene cu o lama(nu sunt emo). Exact dupa 2 minute m`a sunat el si m`a chemat sa ne plimbam cu masina cu niste prieteni, eram disperata, l`am chemat sa vina repede pana la mine si sa fie singur. a venit si i-am aratat ce am facut si i-am spus ca nu pot sa traiesc fara el.era foarte speriat, m`a curatat si apoi am mers sa vorbim intr-un loc mai linistit.Am insistat sa ne impacam dar tot nu a vrut.plangeam amandoi dar el spunea ca nu mai putem continua asa, i-am promis ca ma schimb, ca nu mai urlu la el din orice cum fac de obicei, ca am renuntat deja la acea prietena dar tot nu a vrut...cand am ajuns acasa, am vorbit pe mess si dupa multe lacrimi varsate ne-am impacat.Acum vreau sa fie totul perfect dar nu stiu cum sa fac.eu ma aprind foarte repede, nu vreau sa mai gresesc! cum sa fac o relatie perfecta? suntem de un an jumate impreuna :X

Răspuns Câştigător
| ionela22 a răspuns:

O relatie se bazeaza pe incredere,comunicare,sinceritate,ai fi alaturi unei persoane nu numai la bine ci si la greu,ai spune toate gandurile tale tot ceea ce simti, a fi mereu dulce cu el, al sfatui cand are probleme insa aceste lucruri trebuie sa fie si din partea lui nu numai din partea ta.Comunicati incercati sa va impartasiti tot ceea ce va place unu la altu si ceea ce doriti sa schimbati si faceti un efort sa va fie bine.Succes

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Incearca sa nu repeti greselile care le-ai comis in trecut si va fi bine.