| Ea.e. a întrebat:

Sall. Imi place de un baiat de cls a9a.Eu sunt a7a. Ne'am cunoscut in tabara si am fost impreuna cateva zile, pentru ca s-a bagat una care e acum a8a, cu care ma certasem.
Suntem prieteni si acum, dar cred ca imi place iar de el.
Problema e ca el e la liceu si sunt o groaza de fete cu care s'ar putea combina, mai ales de la el din cls, dar am vorbit si din cate mi-a povestit nu se intelege prea bine cu ele.
As vrea sa ne impacam dar nu stiu cum ca el e cam dificil.
Chiar nu stiu cum sa fac.
Help pls!

10 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Dupa cum zici nu e foarte grav.Demonstreazai ca esti altfel. Iar daca fetita aia s-a bagat, inseamna dumnezeule ca mai exista persoane cu minte de copii de 9 ani care cred ca pot fura iubiteii, si sa ii aiba ele.Nu suport chestiile astea!
Ma rog.
Trebuie sa discuti mai des cu el, sa te porti ca si cum ii esti un bun prieten, iar cand s-a ajuns sa fiti foarte buni prieteni ar fi cazul sa-i spui ce vrei.Intre timp poate zice el.
Success!

| Ea.e. explică:

Pai '@chivas stai calm ca multi intorc capu' dupa mine pe strada.

da uite ca mie'mi place de asta

mdea.

Răspuns utilizator avertizat
| Katherine † Pierce a răspuns:

Buna! Shy eu sunt a7a si am trecut prin aceeasi problema.Eu m-am dus la el intr-o zi si i-am spus ca inca imi place de el, apoi i-am spus ca el alege, dar macar, daca nu vrea sa fie cu mine din nou, sa nu stricam prietenia.Succeswinking:*

| Aiamica a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa vorbesti cu el si sa ii spui tot ce simti. Asa va aprecia si sinceritatea si probabil va accepta
Si partea cu liceul.
Eu sunt a 7a, si sunt cu un baiat de clasa a 10a...
El e la liceu, undeva desparte, si vine acasa doar sambata si duminica, in schimb vorbim mereu la telefon. Daca ai incredere, probabil totul poate fi bine.
Bafta!
:*

| chivas21 a răspuns:

Mda! Asa sunt fetele in ziua de azi? Ori numai aveti orgoliu deloc, ori o impingeti pe fata asta in gura lupului? Ankutza draga! Fa-te fata frumoasa, aranjeaza-te, ingrijeste-te, fii fata eleganta. Cine te place te va cauta! Nu umbla tu in limba dupa baiati ca te i-a de fraiera. Eu asa te-as lua! Tu doar pune-i mingea la fileu, cand te priveste sa se impiedice de minge! Succes! :*

| chivas21 a răspuns:

Stai ca n-am inteles! laughing Esti clasa a7a ai 13 ani! Cine intoarce capul dupa tine?
Ciudate fiinte terestre sunteti voi femeile! plangeti din orice, v-a indragostiti din orice... Dar stii ce e lucrul bun? Ca nu uitati nimic rolling on the floor)))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-as sfatui sa filtrezi cu un alt baiat si sa-l faci gelos sau sa iii spui ce simti si poate veti fii in preuna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. si eu plac un baiat de a9a. iar eu sunt a7a, am fost cu el, dar tot asa au intervenit mai multe fete.ba de la clasa a8a, ba una de a10a... dupa nu m`a mai bagat in seama cateva zile si nici eu fiindk nu vr sa par o obsedata care se tine dupa el.au trecut doua luni, si acum se uita la mine uneori intoarce privirea cand ma uit la el, zambeste cand vorbeste de mine la prietenele mele, dar nu ma baga in seama! si i-am cerut nr de tel si a zis ca nu-l stie pe din`afara. dar nu mi l-a mai datsad si am decis sa-l bag eu in seama, acum iar nu se mai uita, nu mai zambeste.nu-s ce sa fac. niste sfaturi plsbig grin!

si app la tine situatia e diferita deci vorbeste cu el, eu zic ca o sa mearga!:*

| spirydushu a răspuns:

Daca s-a bagat acea fata si el a acceptat-o inseamna ca nu te iubea cu adevarat. Eu sunt un baiat tot pe a 7-a si fac 2 ani de cand sunt cu iubita mea si iti spun sincer ca nu ma mai intereseaza alte fete in afara de ea.