| Anamaria_7214 a întrebat:

De cate cuvinte e nevoie ca sa poti descrie iubirea? si de ce?
Fundita celui mai original si frumos raspunsbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Cateodata nici nu e nevoie de cuvinte ca sa poti descrie iubirea. Alteori sunt necesare zeci de cuvinte si tot nu e de ajuns. Toate acestea, pentru ca iubirea e cel mai complex sentiment uman.Incearca scriitorii si poetii de mii de ani si tot nu s-a spus totul despre iubire. Daca vrei definitii frumoase, asteapta alte raspunsuri.Pentru mine, a fost ceva, asa ca o stare de betie si de imponderabilitate.

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dupa parerea mea, de 3: Afectiune, sinceritate, respect.

pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Iubirea nu trebuie descrisa.trebuie simtsita. E lucrul cel mai frumos de pe lumea asta, dar si cel mai rau. e sora cu moartea.Sunt momente frumoase, dar atunci cand suferi nimeni nu iti mai poate alina durerea.Sunt clipe care ai vrea sa nu se termine niciodata, dar totul are si un sfarsit. Iubirea e totul love struck

| Razvan a răspuns:

De niciun cuvant si infinit de multe faptewinking

| nobody_9468 a răspuns:

Depinde de la persoana al persoana.
Eu n-o pot descrie in cuvinte, iubirea se simte nu se vorbeste!
Ce naiba, cati nu zic "te iubesc" fara sa aiba habar cate litere are aceasta afirmatielaughing.

Bafta.

| shtephie a răspuns:

Dragostea=incredere, respect, fidelitate, comunicare, pasiune, sacrificii, sinceritate, intelegere, loialitate, dorinta, afectiune, suferinta... putem continua...eu asa o vadhappy
Fiekre are perspectiva lui in dragostewinking
Sa iubesti si sa fi iubit este cel mai frumos lucru! e divin!

| lovenotsex a răspuns:

Nu exista cuvinte pentru a descrie iubirea, uneori iubirea se intelege si dintr-o privire.

| Crisstina a răspuns:

Iubirea nu se spune, ea se SIMTE! nu cred ca mai e nevoie de alte cuvinte pentru a`mi explica opinia.

| Georgix a răspuns:

Cred că nu trebuie să descrii iubirea, trebuie doar să o simți.love struck

| Bya` a răspuns:

Precum spune si melodia
Dragostea nu se explica, ea se simte.
Mi se pare foarte adevarat, dar ideea mea despre iubire ar fi urmatoarea:
Pentru iubire ai nevoie de un infinit de litere, de un inifinit de cuvinte, ai nevoie de o jumatate pentru a o descrie. Ce pot sa iti spun este ca: nu exista nimic pe lume mai frumos decat iubirea.
Iubirea e caldura pe care cel de langa tine ti. o ofera in fiecare minut, in fiecare zi, in fiecare saptamana, in fiecare an!
sper sa te fi ajutat:*
papawave