| Ancuutsa a întrebat:

De cateva luni bune nu am mai auzit "cele doua cuvinte ". e foarte posesiv cu mine, nu am voie sa ies cu prietena mea la o cafea, sau chestii minore.De ce se comporta asa? Cateodata vorbeste urat cu mine, mi-ar da de inteles ca e plictisit de mine sau de relatia asta. What sould I do?sad

Răspuns Câştigător
| Ela_PuRpLe a răspuns:

"De cateva luni bune nu am mai auzit "cele doua cuvinte "
Stai linistita, majoritatea baietilor nu spun atat de des "te iubesc", unii chiar nu spun deloc sau spun dupa foarte multe luni de relatie.

"e foarte posesiv cu mine, nu am voie sa ies cu prietena mea la o cafea, sau chestii minore."
Aici este o mica problema.Cine spune ca nu ai voie? El? Are vreun drept asupra ta, esti proprietatea lui? Nu. Spune-i ca tu decizi ce faci si ce nu, impune-te si ai sa vezi ca situatia se va schimba.
Fi un pic mai indiferenta, imprevizibila. Spune-i ca la fel cum ii lasi si tu libertate in decizii(daca ii lasi) asa sa iti lase si el.
Acum, tu trebuie sa decizi ce vrei sa faci, e alegerea ta.

3 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna scumpa.
Cred ca nici el nu prea stie ce vrea, nu stiu sa-ti spun daca e plictisit sau etc., deoarece e posesiv si tine la tine, sau e putin cam "obsedat de relatie". Eu zic sa vorbesti cu el fata-n fata, si sa ii vorbesti cu calm, tinandu-l de mana. Ai mare grija la tonul vocii. Explica-i ce simti. Daca nu merge, gandeste-te bine daca mai are rost sa stai intr-o asa relatie.

Te face fericita? Te simti iubita?

| anonimus_1190 a răspuns:

Nu stie sa se comporte, PA atunci, nu esti obligata sa-i suporti toate figurile! Si cine se crede el? maica-ta, taica-tu? sa nu iti dea voie sa iesi cu prietenele, la o cafea etc... Da-i papucii, nu iti pierde vremea cu toti idiotii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul in care stii sigur ca nu e asa din cauza ta(l-ai suparat cu ceva si e genu caruia nu-i trece usor, sau chestii din astea), fii mai indiferenta, in niciun caz nu-i ''sufla in coarne'', arata-i ca si tu poti fi ca el.si sigur o sa-l doara(asta daca are sentimente pentru tine), si o sa-si revina...bafta:*