| Ganduri123 a întrebat:

De cateva luni imi place de un baiat. I-am spus ce simt printr-un mesaj foarte lung, dar i-am mai spus si ca stiu ca el ma vede doar ca pe o prietena si i-am spus ca daca si el este de acord putem ramane prieteni. El a fost de acord, si am ramas prieteni... au trecut 2 saptamani de atunci, si il vad zilnic la scoala. Da, am ramas prieteni buni. Vorbim, glumim, radem, ne batem, facem multe lucruri pe care le faceam si inainte sa-i spun ce simt. De cand i-am marturisit ca il plac, ne-am apropiat mai mult, si eu nu imi mai pot lua gandul de la el, orice ar fi. Daca ma uit la un film, citesc ceva sau ascult muzica e mereu un detaliu care imi aminteste de el.

De aprox. 1 saptamana unele colege imi tot spun ca il surprind uitandu-se la mine. Fie ca e scos la tabla, fie ca sta in banca, fie ca e pur si simplu cu cel mai bun prieten in pauza el ma priveste, si da, l-am surprins si eu de cateva ori privindu-ma.

Si acum ca v-am explicat cam ce si cum, va pun intrebarea. Cum sa fac sa nu ma mai gandesc atat de mult la el?

3 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Mhmmm Gandeste-te cum ar fi cu el( DOAR parti negative) cam greu sa nu te gandesti la persoana iubita cand o vezi zilnic.

| Sehun a răspuns:

Nu vreau să fiu eu ăla negativist, dar nu-ţi face speranţe prea mari în legătură cu el. S-ar putea să te ţină aproape doar pentru că îi gâdilă egoul să ştie că îl placi şi vrea să te ţină în şah. Ceea ce îţi sugerez eu să faci e să nu te laşi prea uşor, să nu îi permiţi prea multe, adică să îl laşi să profite de pe urma ta dacă o să fie cazul.
Şi îţi sugerez să îl faci puţin gelos, adu vorba despre un tip în discuţie şi vezi cum reacţionează, dacă îl deranjează. Dar cu măsură. Nu exagera, că n-o să iasă bine.

| Clawdyaa a răspuns:

Pai de ce nu vorbiti? Si va pune-ti intr.o relatie daca si el simte Ceva pentru tine.