| 1997gabi a întrebat:

Imi place o fata de 16ani, o iubesc enorm de aproape 2 ani. ea nu are prieten, e asa copilaroasa. ea stie ca o iubesc, stie ca sunt mort dupa ea. dar cateodata imi creaza asa o stare de proasta de simt ca vreau sa mor sa nu mai sufar atat. Uneori se uita asa la mine si ma simt foarte jenat. Am simtit ca o plac de can dam vazuto prima data acu 2 ani si atunci fiind un copil prost si indragostit faceam tot felul de prostii aiurea cu mesaje pe fb, cu melodii de dragoste, spuneam ca imi place de ea cu prietenii de fata si asta nu i.a placut. Si mi.a dat block. dupa ceva timp am aflat ca poveste de un baiat dar nu era prietenul ei si nici acum nu e si ca un prost am incercat sa o santajez asa glumind dar mai serios. sa.mi scoata block.ul ca daca nu ma iau de el laughing si l.a scos dar la fel am facut iar cu cate.o melodie, mai vorbeam una alta si iar m.a blocat. De atunci nu a mai scos blocku ala. dar vorbim zilnic in autobuz si cand ne vedem si mai glumim mai radem. Uneori vorbeste cu alta fata in autobuz de cate un baiat si seuita asa la mine inselator sa vada cum reactionez, daca sunt gelos..si observa ca sunt atent si stie ca o plac. e o fire mai nebuna dar nu exagerat, si asa sunt si eu dar sunt si timid uneori. oare am vreo sansa sa o cuceresc cumva? Cand am facut 18 ani, toate fetele ma pupau si imi spuneau la multi ani, asa a fost si cand am facut 17. ea mi.a spus doar la multi ani si atat. de1 martie cand i.am dat un martisor a fost foarte bucuroasa si m.a pupat. Atuni parca mai rau a inceput sa.mi placa de ea. Si am incercat de multe ori in 2 ani sa uit si sa caut alta fata. dar degeaba, vorvesc si cu alte fete si m.am mai intalnit si cu alte dar si atunci ma gandeam la ea si parca eram retardat. sunt genu ala de baiat care iubeste ca prostu si nu poate sa profite. Nu sunt ca alti baieti care au mai multe iubite sau una o noapte si gata. Si nu inteleg de ce nu pot fi asa. Eu daca as fi cu ea nu m.ar mai interesa de nimic si as pretuio si as respectao ca pe o regina si nu as profita sau as fortao sa faca ceva ce nu vrea.
M.am gandit sa ii cumpar ceva frumos, scump sa.i placa dar de multe ori batea apropo sa nu vin cu chesii dinalea la ea ca imi da in cap laughing uneori vorbeste liber cu mine si imi da impresia ca ma place, alteori imi da impresia ca ma uraste. E atat de frumoasa :3 Stiu sigur ca nu are prieten si nici nu cred ca o sa.si faca curand laughing mi.a spus asta o prietena de.a ei foarte apropiata. De curand am fost la majoratul acestei fete. Cand am vazut ca a intrat pe usa am ramas blocat si ma uitam la ea ca un handicapat, era atat de frumoasa incat nu mai puteam lua ochii de la ea. Si ma vazut ca ma uit si mi.a zambit cu zambetul ala care ma inebuneste sim.am bucurat. ma gandeam ca poate am vreo sansa in seara aia era cu verisoara ei si am vazut ca si ea se uita la mn zambind,ma gandesc ca poate i.a povestit de mn. se uitau la mn, eu ma inrosisem la un moment dat, asa reactioneaza corpu asta prost al meu laughing si ea stie ca asa fac laughing a intrat la un dans. chestii, socoteli, m.as fi dus si eu acolo dar imi era cam jena ca nu le prea am cu dansul. Eu cu baietii pe acolo m.am apucat de, baut una alta ea dansa iar mai tarziu trece pe langa mine si iar am vazut la ea privirea aia de parca ii era scarba de mine si nu inteleg de ce. M.am ametit si eu, au mai disparut si din prieteni de pe acolo, multi erau beti morti laughing si am vazut ca ea pleaca pana acasa cu varasa dar nu a stat mult si s.a intors, se uita asa la mine. imi venea sa mor, in seara aia chiar imi doream sa mor. Eram suparat ca naiba si eram si baut. Pe la 3 cred m.a adus un prieten pe mine si pe inca o fata acasa, in alta localitate. Si ma gandeam sa ma intorc inapoi si parca vroiam sa mor in acelasi timp, am avut noroc ca nu am gasit cheile masinii ca sigur faceam o prostie in seara aia si poate mai omoram si pe altcineva, doamne fereste! Iar acum ma tot gandesc la ea si de ce ma trateaza asa cateodata, de ce uneori se simte bine cu mine si glumim si ne distram iar alteori ma uraste. Si stiu ca nu o sa.mi treaca doru asta de ea asa usor. Sunt multe fete faine cu, care as avea sansa sa fiu cu ele 100 % dar nu pot sa.mi iau gandul de la ea. Si acu cateva luni mi.am facut o prietena, fata faina si aia, mi.a placut de ea 2 saptamani dar tot la asta imi era gandu, chiar si cand stateam cu asta in pat. parca sunt obsedat de fata asta, si simt ca nu mai pot traii asa, poate asta o deranjeaza. Si stiu ca a vrut de multe ori sa imi acorde o sansa.
Poate ma puteti ajuta cumva cu o vorba buna laughing sper ca o sa puteti citii tot romanu asta fara sa va plictisiti repede si poate imi dati si un raspuns bun big grin multumesc :*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Îi place compania ta uneori, vrea atenția ta, te ține ca prieten-frate.
2. Poate nu e sigură. poate se gândește să nu-ți bați joc de ea.
3. Poate place pe cineva în secret și nu știe nimeni.
Încearcă să fi misterios. Spune-i că ești la suc, cu noua ta iubită, când tu de fapt ești în casă și plângi ca o virgină, după ea. Fii politicos cu ea. Invit-o la o plimbare, doar voi 2. Uneori fi rece cu ea. Fă-i complimente. Lasă-i impresia că tu poți să ai orice fată dar tu vrei ceva mai bun. Uneri fă pe duru', aratei că poți fi în stare s-o protejezi. Când e supărată ia-o îmbrațe, și spune-i că tu ești acolo pentru ea, că poate să aibă încredere în tine, că tu n-o vei lasa la greu. Baftă, la cucerit regina din inima ta.