| anonim_4396 a întrebat:

De ce am dureri a doua zi după contactul sexual? Aseară am avut o problema, iar prezervativul s-a rupt intr-o parte. Am mai pus aceasta întrebare, dar... Vreau sa stiu daca as putea rămâne însărcinată. Am avut menstruație pe 9 martie, 10 februarie, 17 ianuarie, 19 decembrie, 21 noiembrie, 26 octombrie. De ce am dureri azi? Acesta ar putea fi un semn pentru o posibila sarcina?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca ghiolbanul a dat cam tare in tine, fara un preludiu mai prelungit, ca sa te lubrifiezi in interior.

| Violleta2022 a răspuns:

Durerile nu sunt de la o posibila sarcina, ci de la lipsa preludiului, sexul fiind facut "pe uscat".
Daca baiatul si-ar da silinta, sa te excite intai si sa te pregateasca de sex, umezindu-te bine si eventual obtiandu-ti un orgasm clitordian, partida de sex ar fi frumoasa si nedureroasa si pentru tine.

Cat priveste prezervativul rupt, este din cauza ca a fost mult prea mare pentru penisul baiatului, rasucindu-se pe penis in timpuls exului, pana s-a rupt. daca viitoare, spune-i sa cumpere masuri mai mici, pentru cuculetul lui.

Cu sarcina noi nu putem stii ce s-a intamplat acolo, ca atare, te sfatuiesc sa faci un test de sarcina DUPA 21 de zile, de la partida sexuala. Orice test facut inainte de 21 de zile, va arata negativ, chiar daca esti insarcinata, fiind facut prea devreme ca sarcina sa fei evidentiata.

| Sofer a răspuns:

Nu ai rămas însărcinată.