| Ingerul_4184 a întrebat:

De ce baietii din primele zile in care vorbesc cu o fata fie amical, fie asa, ii fac aluzii la virginitate ca sa vada ce zice ea, daca ea inca mai este sau nu? la ce ii foloseste lui sa stie daca ea mai virgina sau nu? la ce trebuie sa stie el? si daca stie ce? confused. ca nu inteleg confused poate influenta raspunsul ei cu ceva? explicati mai pe lung

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Vor si ei sa aiba macar "un trofeu" la activ, ca sa se poata lauda si ei ca stiu ce-i aia senzatia ruperii si a sangerarii.

De fapt un prea mare orgoliu, si care nu constientizeaza cat de important este ca "prima data" sa fie o amintire si o experienta extrem de placuta pentru fata virgina, si nicidecum o amintire trista, despre egoismul, ignoranta si imaturitatea respectivului!

Ideal ar fi ca partenerul primei nopti sa fie cu cel putin cativa ani mai mare, si cu o experienta de cel putin 2 virgine la activ, ca sa aiba de unde avea suficienta experienta comparativa, si sa o poata face cat mai corespunzator! (igienic, cu prezervativ, nedureros, lent, tandru, cat mai placut senzorial, si. romantic!)

| nobody_9468 a răspuns:

Draga mea, baietii au impresia ca daca nu mai esti virgina esti dispusa sa faci sex cu "n" literewinking. Adica:tu ii spui ca nu mai esti virgina, imediat isi zice"aaa, pe asta o fac si eu o tura", are mai multe sanse sa ti-o traga cat mai repede.Pe cand daca-i zici ca esti virgina nu isi face sperante atat de mari, dandu-si seama ca nu se lasa atat de repede.
Plus ca daca nu mai esti virgina inseamna ca ti-ai tras-o cu tot cartierulstraight face.

Bafta.

| bluesky a răspuns:

Asa vad daca esti curva sau nu!

| anduta160 a răspuns:

Sa vada cat de usor le poate cadea in plasa.

| BoBoLiNo92 a răspuns:

Pai... El incearcahappy Daca nu mai esti virgina, Zice ca se tine dupa tine si sa te agate sa ajungi o noapte`n patu` lui Daca esti virgina zice ca poate poate te dezvirgineaza el. Daca fata zice ca este virgina este tratata altfel in 2 feluri. Sa rada de ea sau sa o aprecieze. In zilele de astazi baietii zic ca este rusine sa fii virgina la 17-18 ani. Chestiile astea se zic deoarece vor sa te faca sa ajungi cat mai repede sa te dezvirginezi. Oricum, Daca esti virgina pana la 20 ani fiecare baiat care aude asa ceva o sa ramana uimit :o big grin

| rosto a răspuns:

La varsta mea, nu prea m-am mai confruntat de ceva vreme cu astfel de intrebari laughing dar la varste mai mici, nah, sunt si ei curiosi, ce vrei si tu? ei probabil spera pe de o parte daca vor o aventura sa nu mai fie virgina ca sa ajunga mai repede si mai sigur in pat. mai sunt si din aia care vor virgine pentru ca ii gadila pe ei pe suflet daca o conving sa se culce cu ei, si mai sunt si care vor o virgina pentru ca vezi-doamne este numai a lor, au ei impresia ca aia virgina ar fi mai cuminte [multi si-o iau bine in barba la faza asta]

| Ranya a răspuns:

Probabil pentru a stii daca poate incerca si el. Majoritatea baietilor daca stiu ca numai esti, incearca o relatie, aventura, cu tine ca poate vor primii si ei ceva. Daca afla ca esti virgina, atunci probabil nu vei fi decat amica pentru ei, pentru ca sigur nu vor sa piarda timpul cu cineva de la care nu va obtine "nimic". parerea mea

| Liberty a răspuns:

Daca vor o relatie serioasa, vor si sexstraight face de aceea intreaba despre virginitate si chestii intime, vor sa vada "ba eu tin la asta sau stau la vrajeala " asa gandesc uniistraight face. cel putin asta am inteles din intrebarea ta. fundahappy?

| Andrelutssa a răspuns:

Baietii sunt nite nesimtiti care vr de la fete doar sa faca sex. Ei intreaba acest lucru ca poate sa convinga o fata ca faca cu ei si se gandeste daca sa o i`a mai incet daca e virgina.Eu iti spun sa nu te lasi pacalita de ei ca cine stie ce ti se poate intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt baiat si intr-adevar asta fac majoritatea, intreaba acest lucru, daca zice fata ca da! baietii o privesc altfel, stiu si eu mai...,, mandri'' daca zice ca nu! are altfel de sentiment dar nu-ti fa griji nu te va parasi. Baietilor le place sa aiba o fata,, curata'' numai vezi cu cine apuci unii vor sa te foloseasca. Sper ca ti-a prins bine raspunsul meuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai să privim din alte perspective. Ce ne place nouă cel mai mult la sporturi? Câștigul. Trofeul. Sau, despre bere. Preferă să bea dintr-una virgină (nedesfăcută) sau dintr-una folosită? Cred că mai degrabă o alege pe prima. Preferă să cumpere un lucru nou, sigilat, din magazin sau la mâna a doua? Nou, bineînțeles.
Problema e că la femei, stocul e mai limitat. Și mândria că ai găsit una sigilată e... de neimaginat.