| anonim_4396 a întrebat:

Va rog cititi urmatoarea poveste! In urma cu 3 ani am inceput sa vorbesc cu un tip.Am fost foarte surpinsa cand am aflat ca el doreste sa vorbeasca cu mine pentru ca nu stiam exact ce vrea. Vorbeam ca prieteni, prin mesaje, pe facebook, dar mai facea aluzii cum ca am putea sa fim impreuna.Ne-am intalnit la un moment dat si eu m-am comportat foarte urat cu el si nu am mai vorbit timp de cateva luni.M-a cautat apoi, dar m-am comportat si atunci urat cu el.Nu stiu de ce il respingeam atat.Au trecut 2 ani de la asta si el m-a bagat in seama.Ne-am intalnit din intamplare pe strada si nu ne-am salutat, iar la cateva zile mi-a dat mesaj si eu nu mai aveam numarul lui de telefon.In fine, am inceput sa vorbim si in cele din urma am accceptat sa ne vedem.Ne-am vazut si mi s-a parut ciudat la inceput.Imediat ce-am vazut m-a sarutat extrem de pasional ca si cum am fi fost impreuna de ani de zile.Am fost impreuna cam o luna si apoi eu am vrut sa ma despart de el pentru ca parintii mei nu erau de acord cu relatia respectiva.I-am ascultat.Ei nu il cunosteau pe el, doar din auzite.In fine, dupa ce ne-am despartit, noi am mai vorbit o perioada, dar eu vorbeam la fel de urat cu el, deoarece ma influentasera foarte mult parintii mei.Cu toate astea, el era langa mine mereu, gata sa ii spun oful.Nu am mai vorbit.Ne-am intalnit la vreo cateva luni dupa asta, tot din intamplare, si am inceput sa vorbim din nou.Doar sa vorbim, nu sa fim impreuna.Am stopat din nou conversatiile tot pentru ca am vrut eu. Timpul a trecut si in urma cu cateva luni mi-a venit mie ideea sa il bag in seama.El era destul de uimit cand a vazut ca eu il bag in seama.Si vorbeam si tot vorbeam.Eu aveam o problema si l-am intrebat daca poate sa ma ajute si a si facut asta. Apoi ne-am tot vazut si am decis sa fim din nou impreuna.De atunci, viata mea parca s-a schimbat.Simt ca traiesc si ma simt foarte bine cu el.Ma trateaza frumos.Ma pupa pe nas, frunte, gat, maini, picioare, abdomen si are mereu grija de mine.In cele din urma, i-am facut cunostinta cu parintii mei si ei sunt de acord acum cu aceasta relatie.Doar ca in ultima vreme s-a intamplat ceva ce pe mine m-a deranjat.In primul rand, voia sa stie daca inca sunt virgina si in al doilea rand, m-a atins putin cam mult decat era cazul si oarecum m-am simtit ciudat.Ma saruta si ma mangaia pe sani, fund si .....ma rog.Am discutat cu el despre sex si i-am zis ca daca tot va continua cu astfel de gesturi, isi face rau singur pentru ca eu nu vreau sa fac nimic.In sensul ca va ajunge intr-un anumit punct si eu nu voi vrea nimic.Si mi-a zis ca nu vrea asta, adica sa ma forteze cu ceva anume.Totul se intampla cand vreau eu.Dar nu inteleg unde vrea sa ajunga cu aceste gesturi si atingeri.Imi zice ca le face doar pentru ca simte o atractie mai mare si e involuntar.Voi ce parere aveti? Credeti ca ma testeaza cu ceva sau ca vrea doar o aventura?

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Din momentul in care am citit ca te-ai purtat cu el si a treia oara urat si respingator am incetat sa citesc, sper ca baiatul sa fie suficient de istet sa NU te mai bage in seama ever, sa rupa patul cu tine si pe urma ADIO

| corbulalbrosu a răspuns:

Te place, te doreste ii face placere sa te atinga asa cum este normal si firesc sa o faca orice baiat sanatos d.p.d.v.fizic, psihic si mental. Insa daca tu nu simti nevoia, nu doresti sa te excite asta nu inseamna ca trebuie sa-l refuzi sau indepartezi insa trebuie neaparat sa-i aduci la cunostinta modul tau de apercepe relatia dintre voi, lasandu-l pe el sa decida daca accepta conditiile impuse de tine. In functie de cum va reactiona iti vei da seama care sunt de fapt adevaratele lui sentimente si intentii.

| Emilian65 a răspuns:

Face gesturile astea pentru ca te iubeste si nu vrea sa te mai piarda.

| sofisis a răspuns:

Aoleo, da ce ai de esti asa padureata si salbatica?
E normal ca vrea sa te atinga, sa te mangaie. Asta nu inseamna ca te violeaza in secunda a doua. Tu i-ai adus la cunostinta ca nu vrei sa faci sex si el a fost de acord. O relatie presupune automat si intimitate.
Intimitatea poate sa difere, nu presupune neaparat sex dar e normal sa vrea sa te atinga asa cum numai un iubit are voie sa isi atinga iubita.
Ce nu pricep eu e altceva...cam cat de tuta esti de nu vezi cat te place baiatul asta. Dupa ce ca ti-ai batut joc de el cum ai avut tu chef...mai ai si dubii ca vrea o aventura, auzi la ea. Eu daca eram in locul lui iti spun sincer ca nici buna ziua nu iti mai dadeam.

| sofisis a răspuns:

Ai luat-o de luni cu rautati?

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Nu e rautate, e opusul, adica empatie. Mi-e mila de sclavul ala ca poate sa-i placa una ca ea. Sunt milos, nu rautacios. SI asta mica e autista, in primul rand pentru ca nici macar ea nu-si intelege comportamentul, in al doilea pentru ca toate deciziile ei sunt luate de cei din jur (ba chiar i se spune si ce sa simta vizavi de alti oameni) si in al treilea pentru ca adreseaza o astfel de intrebare.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Of, esti foarte intransigent. Poate fata e mica, poate are si ea acolo vreo 11-12 ani si inca nu stie ce si cum.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Tu inca mai ai dubii daca te iubeste sau nu cand tu de fapt l-ai parasit, ai veniti napoi, ai vorbit urat cu el, iar ai vorbit urat cu el, iar l-ai lasat iar i-ai zis " Bade, hai inpoi" si baiatu saracul a facut practic cum ai dictat tu. Te intreb un lucru : Ce baiat ar mai face asa ceva? Iar te las pe tine sa tragi concluziile.

Parerea mea proprie este ca esti instabila emotional, suparacioasa si inchisa in ea. Propun sa va despartiti si sa-l lasi sa caute o tipa misto. Bafta big grin

| johnbucuresti a răspuns:

Foloseste prezervativul