| AnNe a întrebat:

De ce baietii "rai" sunt atrasi in general de fete bune?

Răspuns Câştigător
| Miladincaa a răspuns:

Interesanta intrebarea ta, eu as zice ca sunt atrasi de ele tocmai pentru ca sunt baieti rai, avand aceasta reputatie unii dintre ei considera ca " fetele rele" sunt ceva banal pentru ei. Ca atare incearca sa faseasca o tinta mai dificila, acea fata care se comporta frumos, este preferata de profesori si prefera sa citeasca o carte decat sa stea toata ziua la mall. Tinta fiind deja stabilita baiatul nostru rau incearca sa o cucereasca tocmai pentru ca este o tinta dificila si daca va reusi va creste in ochii prietenilor lui. Totul pare destul de bine ca inceput, doar ca uneori apare neprevazutul, dragostea. Baiatul rau ajunge sa realizeze ca relatia cu ea nu mai e doar un joc. Din punctul meu de vedere atractia dintre ei are loc tocmai pentru ca sunt diferiti, se stie Contrarile se Atrag!

| Gogu06 a răspuns (pentru Miladincaa):

Te-ai uitat la telenovele prea mult...

| Miladincaa a răspuns (pentru Gogu06):

E posibil, dar nu uita ca de multe ori VIATA BATE FILMUL.

| Gogu06 a răspuns (pentru Miladincaa):

Oricum baieti rai nu prea exista sau sunt foarte rari. cei mai multi doar dau impresia asta, iar altii se supraestimeaza si cand ajung in fata faptului si isi dau seama ca sunt facuti piftie isi cam pierd din elan si se comporta mai ceva ca niste mielusei. Ideea de baiat rau e supraestimata. Cum e un baiat rau in viziunea ta, s-ar putea sa am eu o imagine gresita, chiar sunt curios big grin

| Miladincaa a răspuns (pentru Gogu06):

Un baiat rau in viziunea mea... I-a sa vedem: baiatul rau, din punctul meu de vedere este acela care traieste dupa regulile sale. Nu ii prea pasa de ce spun oamenii despre el, daca e elev sau student nu il intereseaza parerea profesorilor. Isi stabileste singur prioritatile, nu vrea sfatul nimanui. Fetele in plac, il plac tocmai pentru ca emana incredere de sine, tupeu si pericol. Nu se teme sa spuna cu voce tare ce gandeste si nu refuza niciodata dar niciodata o provocare.
Cam asa cred eu ca arata un baiat rau, acum e randul tat sa raspunzi la o intrebare: in opinia ta cum imblanzesti un baiat rau?

| Gogu06 a răspuns (pentru Miladincaa):

AIci depinde de femeie si este mult de lucru pentru ca iti trebuie mult tact sa maturizezi un baiat rau pentru ca asa cum ai spus si tu nu ii pasa parerea oamenilor despre el asa ca nu o sa functioneze daca tu o sa ii impui sa fie intr-un anume fel ci trebuie sa ii dai lui impresia ca el a ales sa se schimbe, si sa faca ce vrei tu. Trebuie sa te gandesti ce atuuri ai, de ce te-a ales pe tine, ce ii place cel mai mult la tine, ce ii place in general, ce nu ii place, ce uraste, la ce reactioneaza cel mai bine, ce tip de om este si sa folosesti asta impotriva lui, sa-l manipulezi cu alte cuvinte, si apoi o sa faci un catelus din el si o sa il parasesti ca nu o sa mai iti placa de el.

16 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu sunt atrasi de ele, sunt doar mai usor de fraierit.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Ai nu zau ia te uita ce smechera esti tu. Stereotipul era "fetele bune prefera baietii rai" nu invers, nu trage spuza pe turta fetelor ca nu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca extremele se atrag. Daca lui ii place in club si ei sa se plimbe cum naiba s-ar atrage? Ce i-ar face sa ramana impreuna neavand lucruri in comun?

Lucrurile in comun unesc doua persoane si ii face sa stea impreuna. Daca el e tupeist si ea foarte timida ( extreme deci ) lui o sa-i cam sara rabdarea la un moment dat.

Si baietii rai nu sunt atrasi de fete bune decat daca vor sex si sa-l obtina usor. Sunt usor de pacalit din vorbe si asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TOTI barbatii sunt atrasi de fete bune, doar ca cei rai le obtin mai usor.

Cand alergam dupa alt gen de fete nu o facem in speranta de a intemeia o familie cu ele, o facem pentru ca vrem sex, e atat de simplu. Ca si partenere de viata intotdeuana vom opta catre o fata buna, nu incape indoiala.

| Blamely a răspuns:

Tocmai din cauza contrastului dintre ei aș spune.

Răspuns utilizator avertizat
| SimonaSimona01 a răspuns:

Pentru ca vor sa devina ingerasi

| Terro2029 a răspuns:

Eu sunt baiat bun, i think, nu ma vad inconjurat de curve, so, extremele se atrag nu pera se aplica la mine laughing

| Bonelush42O a răspuns:

Pentru ca smecheri, cicalaughing)

| BogdanMike a răspuns:

Ca fetele sunt proaste si usor de manipulathappy.

| NikoMariasAwwr0000 a răspuns:

In general fetele bune sunt atrase de baieti rai, pentru ca ei sunt o provocare, ele se simt protejate, dar baietii rai nu vor neaparat ''fete cuminti '' ei vor doar ''ce e bun, fete sexy '' dar mereu va aparea o fata cuminte care-l va suci, incercand sa-l schimbe.