| anonim_4396 a întrebat:

De ce baietilor le plac sa se joace cu sentimentele fetelor? De ce parasesc o fata asa usor?

26 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Dar cine te-a ranit pe tine bro big grin

mlm
| mlm a răspuns:

Ptr ca nu au prea multa stabilitate, nu stiu sa pretuiasca relatia care o au, se despart si apoi le pare rau ca au pierdut o partida potrivita.In general barbatilor nu prea le place sa-i strangi cu usa, cum se zice, nu le place sa fie tinuti din frau, prefera libertatea.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Tukhey23 de ce crezi tu toate fetele sunt la fel? ca vor doar bani? straight face straight face thinking

| Parintele a răspuns:

Tu n-ai observat ca si baietii spun acelasi lucru dsp fete?! Ce-i intrebarea asta?!

| lia a răspuns:

Dupa parerea mea, baietii pana la o anumita varsta sunt nesiguri pe ei...si asta ii impiedica sa fie siguri pe deciziile. Daca ei nu stiu ce doresc de la o fata, normal ca o parasesc imediat happy
Daca este vorba de tine Delight imi pare sincer rau sad Poate ca ar trebui sa fim mai indiferente, si sa nu ne implicam atat de repede in relatii, asta pentru binele nostru happy

| lia a răspuns:

laughing Tukhey23... Jucariile se gasesc la supermarketuri, sau in sex shopuri, nu pe strada laughing
De "uzat" nu ne uzati voi. Iar daca Dumnezeu este barbat, siguuuuuuur nu gandeste ca barbatii din zilele noastrehee hee

mira
| mira a răspuns:

Poate ca fetele aleg prost. Poate ca baietii nu au gasit ce cautau la fata respectiva. Mira

| ioanaa a răspuns:

Eu nu as generaliza. Poate ca ei par ceva mai indiferenti, dar si ei sufera si isi pun tot felul de intrebari, ca si noi. Dar sunt o parte care inca nu s-au maturizat, sunt nehotarati si pur si simplu nu stiu sa aprecieze fetele. Si trebuie sa recunoastem ca sunt si fete care fac lucrul asta. Si poate multi din cauza asta procedeaza asa, pentru ca au suferit si acum vor sa se "razbune" la randul lor.

| Crisu_8081 a răspuns:

Nu numai fetele sufera, ci si baietii...chiar daca de cele mai multe ori nu arata happy

| alexa a răspuns:

Nu cred ca e vorba de asta
nu k le place sa paraseasca o fata.eu cred ca in perioada adolescentei multi sunt inkntati de tot ce inseamna nou si vor sa experimenteze...asta insa se intampla pana la maturizare.nu toti sunt la fel... sper sa ai norocul sa cunoscti pe cineva care sa te iubeasca sa faca totul pentru tine si atuncio nu vei avea aceeasi parere.
iti vei da seama k ce ai intalnit pana in momentul acela nu erau decat niste copii.
in la doilea rand cred ca e vorba si despre tipul de relatie pe care o au cei doi, pentru ca daca e una serioasa pot s. o tina asa si din adolescenta. oriqm sunt si fete care parasesc foarte usor cum spui tu.asa ca nu doar baietii sunt aia raiwinking
ai grija sa fii mai puternik in relatiile urmatoarewinking

| AllenTJ a răspuns:

Pentru ca nu ai cunoscut alti baietiwinking

| FearNoEvil a răspuns:

Nu inteleg de ce generalizezi. Nu toti fac asta... ba din contra.

| Cryss a răspuns:

Eee nu pot sa zici ca se joaca numai ca ei se maturizeaza mai incet ca noi, si nu isi dau seama de ce fac cand ne ranesc, nu stiu ce vor de la viata, si stiu ca si ei sufera numai ca nu se exteriorizeaza prea usor. Oricum probabil ca au loc despartiri asa spontane sin cauza nepotrivirii de caracter, si asa intervine monotomia si pictiseala happy.

| tukhey23 a răspuns:

Sincer:nu imi pasa.Eu cred "delight" ca nu e prb. noastra, ce fac alti... si nu trebuie sa o facem, prb. noastra.
E buna intrebare ta, dar nu are sens... sincer

| tukhey23 a răspuns:

Lia:eu stiam ca d-zeu e barbat? Depinde ce stiai tu.Cred ca trebuie sa intelegi si tu, ca si ''delight'' ca fetele in zilele, noastre sunt niste jucari. care cand se uzeaza se arunca.Eu zic, ca critici ceva, dar nu l-ai cercetat.
Si oricum, fetele. habar nau ce vreau de la viata happy

| tukhey23 a răspuns:

Carmenzo:fetele vor bani, bani, bani si pentru. bani isi vad trupul, nu uita asta. Fetele pentru. bani, se arunca si in foc...hee hee

| carmenzo a răspuns:

Pt ca fetele sunt de vina si asteapta mereu ceva de la un baiat in loc sa traiasca clipa.Si depinde si de varsta baiatului...care cauta mereu distractie pana gaseste fata care il satisface din toate punctele de vedere, si asta abia dupa o anumita varsta! si stai linistita ca si multe fete fac la fel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu gindi asa, se intimpla si invers.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu au ocupatielaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca nu au ocupatielaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baietii nu parasesc o fata prea usor.problema este a fetelor-nu a baietilor. fetele prea gandesc flower-power. fetele au senzatia, ca pot cuceri baietii cu un pupic de zana adormita, dar nu este asa. dragostea este oarba, dar uneori trebuie sa sa trezeasca la realitate si sa isi dea seama ca nu primul venit este si ultimul ramas.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca scrii asa ceva poate asta ti s-a intamplat tie, Eu cunosc si cazuri in care fetele fac asta si poate mai usor decat baieti> Nu cred ca baieti sau fetele sunt mai nesentimentali. totul e sa dai peste persoana potrivita si sa nu ai ghinionul sa dai poeste o persoana care schimba parteneru/partenera ca pe sosete

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca o fata care sufera de frustrari. Acum depinde si pe cine parasesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lolitawinking

| cisse a răspuns:

Sa fi sigura ca nici unui baiat nu ii place sa sa joace cu sentimentele, sau mie personal nu imi place... daca se ajunge in acel punct in care o fata are sentimente pentru baiat fi sigura ca sentimentele sunt reciproc adresate...asa ca nu ii o placere pentru nici unul.

| danuta_1371 a răspuns:

SIMPLU NU AU KU CE SE OKUPA...